Kalendārs

Priekšvēlēšanu politiskās kampaņas ietvaros Kristovskis &Co ir gatavi sacerēt jebko (05.02.2021.)


Bruno Jurševica izplatītās viltus ziņas:
Avots:(15.01.2021. izdevums “Ventspilnieks.lv”: Kamēr ventspilnieki sargāja Latviju, Lembergs bija „pazudis”)

1.“[..] [1991.gada janvāris] Ventspils izpildkomitejas priekšsēdētājs Aivars Lembergs barikāžu organizēšanas dienā bija „pazudis”, par viņa atrašanās vietu nezināja neviens no viņa vietniekiem[..]” – Tie ir meli. 1991.gada janvārī Ventspils izpildkomitejas vadība savus pienākumus realizēja pilnā apjomā, t.sk. aktīvi atbalstīja barikādes. Tiešais atbildīgais par to bija Andrejs Zalāns – izpildkomitejas priekšsēdētāja 1.vietnieks.

2.“[..]Izrādījās, ka tie [Laikā no 15.–22. janvārim pilsētas IK priekšsēdētājs, LR AP deputāts A.Lembergs uzturējās Beļģijā, apmeklēja Briseli un Antverpeni] ir klaji meli. [..]” – Tie ir meli. A.Lembergs minētajā laikā bija komandējumā Beniluksa valstīs. Lai saņemtu Beniluksa valstu vīzu, tā bija jāpiesaka trīs mēnešus iepriekš.

3.“[..] Augstākās Padomes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Krastiņš savulaik rakstiski norādīja, ka Aivars Lembergs no AP nav saņēmis ne mutisku, ne rakstisku uzdevumu, ne pilnvaras pārstāvēt Latvijas valsti ārpus tās robežām. Šādu pilnvarojumu neatminās ar LR AP priekšsēdētāja vietnieks Dainis Īvāns. Arī tā laika Ministru Padomes priekšsēdis Ivars Godmanis atzinis, ka barikāžu laikā Lembergu nav sūtījis ne uz Beļģiju, ne kādu citu ārvalsti. [..]” – Tie ir meli. Pirms izlidošanas A.Lembergam pie Augstākās Padomes prezidija galda bija īsa saruna ar priekšsēdētāja vietnieku A.Krastiņu. Tajā brīdī nekādus papīrus neviens nenoformēja.

4.“[..]Saskaņā ar neoficiālu tālaika operatīvo LTF un Aizsargu izlūku informāciju Lembergs esot atradies Ventspils – Kolkas šosejas 44.km, kur šobrīd atrodas VA Astronomijas centrs ar no PSRS armijas mantoto raidolokatoru. [..]” – Tie ir meli. A.Lembergs šajā laikā atradās Beniluksa valstīs. To vēl vairāk akcentē fakts, ka Bruno Jurševics (1991.gada Ventspils pilsētas deputātu padomes priekšsēdētājs, Ventspils LTF nodaļas vadītāja vietnieks) šo “atceras” pēc 30 gadu klusēšanas tieši priekšvēlēšanu periodā.

Publicēts lapā: 5.02.2021