Kalendārs

Sirsnīgus svētkus Ventspilī 700+30

Mīļie ventiņi!

Ventspilnieki kā pirmie Latvijā jau 1990.gadā ik gadu sāka svinēt savas pilsētas dzimšanas dienu, un šogad to atzīmēsim jau 30.reizi!

730 gados, īpaši uzsverot pēdējos 30 gadus, kas aizvadīti brīvā Latvijā, Ventspils pilsēta, profesionāla un mērķtiecīga darba rezultātā ir pārvērsta līdz nepazīšanai – no smilšu aizputinātas vietas tā kļuvusi par mūsdienīgu, sakoptu un attīstītu pilsētu, ko mīl gan paši ventspilnieki, gan mūsu viesi!
Uzbērt kalnu no ielu būvniecības laikā izraktās grunts un 21.gadsimtā radīt jaunu pilsētas centru Lielajā laukumā, uzdrošinoties nosaukt mūsu koncertzāli valsts vārdā – mēs varam, mēs darām!

Droši vien katram ventspilniekam Covid-19 pēdējo mēnešu laikā radīja izmaiņas ikdienas dzīves ritmā, bet vienlaicīgi ir patiess prieks konstatēt, ka pilsētas dinamisko attīstību jomās, par kurām atbild un rūpējas Ventspils pilsētas pašvaldība, Covid-19 nav ne apturējis, ne pat piebremzējis.
Visi šī gada un ilgāka termiņa attīstības plāni tiek sekmīgi realizēti. Daži no tiem ir iespaidīgi arī vizuāli, īpaši minot pie paceļamā tilta topošo Zinātnes un inovāciju centru, kam nu jau skaidri saskatāmas iespaidīgas aprises.

Aizvadītājā gadā pilsētas izaugsmi bremzēja ārēji, naidīgi spēki, kuru darbību rezultātā radīto seku pārvarēšanai gan būs vajadzīgs ilgāks laiks. Bet grūtību, pat mākslīgi radītu, pārvarēšana mūs norūda, apvieno un stimulē! Mēs nepadodamies, mēs uzvarēsim!
Visiem suminājums un cerību piepildījums pilsētas 730.dzimšanas dienā un tālākā izaugsmē!

Patiesā cieņā,
Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs
Aivars Lembergs

Publicēts lapā: 31.07.2020