Kalendārs

Objektīva, taisnīga tiesa vairs nav iespējama (13.01.2020.)

Foto: Juris Presņikovs

ASV paziņojumā ir apgalvots, ka esmu ņēmis kukuļus. Šim apgalvojumam publiski ir piekrituši LR prezidents E.Levits, Ministru prezidents K.Kariņš un Tieslietu ministrs J.Bordāns. Valsts amatpersonām šādos gadījumos bija jāpaziņo, ka Latvijā pret mani nav notiesājoša tiesas sprieduma kukuļņemšanā, nevis pilnībā jāpiekrīt ASV Ārvalstu aktīvu kontroles biroja ( ASV OFAC) apgalvojumam, ka esmu vainīgs, jo arī ASV nav tiesas sprieduma.

Citiem vārdiem sakot, situācijā, kad Latvijā tiesa ar spēkā stājušos spriedumu nav mani atzinusi par vainīgu kukuļņemšanā, viņi ir pievienojušies apgalvojumam par manu vainu pirms notiesājoša tiesas sprieduma. Tas ir izdarīts laikā, kad pret mani celtā apsūdzība ir pirmās instances tiesā.

Šajos apstākļos tas ir globāls spiediens uz tiesnešiem un tiesu varu. Līdz ar to Latvijā objektīva un taisnīga tiesa attiecībā pret mani vispār vairs nav iespējama.

Esmu pieteicis noraidījumu Rīgas apgabaltiesas sastāvam, jo sankciju sakarā valsts augstākās amatpersonas- LR prezidents E.Levits, Ministru prezidents K.Kariņš un Tieslietu ministrs J.Bordāns u.c. ir piekritušas, ka esmu vainīgs un notiesājams. Tiesa lemj par noraidījumu.

Publicēts lapā: 13.01.2020