Kalendārs

Satiksmes ministra amata kandidāts T.Linkaitis atsakās paskaidrot plānus privatizēt valsts un pašvaldību stratēģisko infrastruktūru un kapitālsabiedrības (18.01.2018.)

 

 

 

 

 

 

LTBA, kā nevalstiska organizācija, kas jau 25 gadus strādā nozarē un apvieno lielākos tās spēlētājus – ostas, termināļus, pārvadātājus un infrastruktūras uzturētājus, aicināja uz lietišķu tikšanos Jaunās konservatīvās partijas virzīto satiksmes ministra amata kandidātu Tāli Linkaiti. LTBA vēlējās noskaidrot ministra amata kandidāta redzējumu par būtiskākajiem jautājumiem nozarē, kā arī paust organizācijas biedru viedokli par deklarācijas pašreizējo redakciju.

Nozarē strādājošie komersanti ir satraukti par Satiksmes ministrijas vadības uzticēšanu Jaunajai konservatīvajai partijai, kas savā priekšvēlēšanu programmā ir iekļāvusi lielo nozares komersantu un valsts un pašvaldību transporta infrastruktūras privatizāciju. LTBA pastāv pamatotas bažas par starptautiskās konkurētspējas zaudēšanu, ja valsts privatizēs lielo ostu publisko infrastruktūru, VAS “Latvijas dzelzceļš”, VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””, A/S “Pasažieru vilciens”, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, VAS “Latvijas Pasts”, A/S “Latvenergo” un daudzas citas. Pēdējos gados nozarē esošie uzņēmumi un organizācijas ir ieguldījuši daudz pūļu, panākot to konkurētspēju starptautiskā mērogā. Privatizējot ostas, zaudētājas būs ne tikai pašvaldības, kurām vairs nebūs iespēju sabalansēti plānot pilsētas infrastruktūras attīstību, tas arī novedīs pie infrastruktūras degradēšanās. Turklāt šāda scenārija piepildīšanās gadījumā pastāv risks, ka ostu pārvaldes tiks politizētas un vara tiks koncentrēta viena politiskā spēka rokās un/vai Latvijas konkurentu rokās.

Šī nodoma īstenošanai nav izdevīga Latvijas tautsaimniecībai un starptautiskajai konkurētspējai. Tā būs izdevīga vien citām valstīm un globālajām organizācijām, kas konkurē ar Latviju.
Lai analizētu topošās valdības deklarāciju, LTBA biedri pirmdien, 21.janvārī, pulcēsies uz šī gada pirmo sapulci. Ar sagatavotajiem priekšlikumiem plānots iepazīstināt Saeimu un valdību.

Publicēts lapā: 18.01.2019