Kalendārs

Nepieļausim manipulāciju ar balsojumu pašvaldību vēlēšanās (30.05.2017.)

Politiskā partija “Latvijai un Ventspilij” aicina ikvienu vēlētāju 2017.gada 3.jūnijā Ventspils pašvaldību vēlēšanās un arī citviet Latvijā balsot nevis baiļu vai draudu ietekmē, bet saskaņā ar savu sirdsapziņu.  Mēs informējam vēlētājus, ka katrā vēlēšanu iecirknī būs brīvi pieejamas vēlēšanu zīmes, kuras nepieciešamības gadījumā iespējams nokomplektēt, lai atrādītu tiem negodīgajiem darba devējiem, kuri vēlas manipulēt ar vēlēšanu rezultātiem un izdarīt izvēli jūsu vietā.

Ventspils pilsētā tiek izplatīta informācija, radot  pamatotas aizdomas, ka  Rūdolfa Meroni pārvaldītajos uzņēmumos AS “Ventspils tirdzniecības osta”, AS “Ventbukers” SIA “Ostas flote”, SIA “Ventspils Port Services”, SIA “NORD NATIE Ventspils termināls”, AS “Kālija parks” darbiniekiem, ierodoties darbā pēc vēlēšanām, līdzīgi kā 2009.gadā, tiks pieprasīts uzrādīt vēlēšanu zīmes, kas nav iemestas urnās. Tādējādi, uzņēmumu atbildīgajām amatpersonām dodot iespēju iegūt informāciju , par kuru deputātu kandidātu sarakstu attiecīgais darbinieks balsojis. No uzņēmuma darbiniekiem tiekot pieprasīts Ventspils pašvaldību vēlēšanās balsot par apvienību , kurā ietilpst Vienotība, Nacionālā apvienība un Latvijas Reģionu apvienība.

Iespējams, ka minētā apvienība vēlētāju balsojuma ietekmēšanai izmantojusi arī citus  negodīgus līdzekļus. 2017.gada 26.maijā laukumā pie Ventspils Tirdzniecības ostas Biznesa centra notika pasākums ar nosaukumu ‘”Pavasara pārmaiņu festivāls”, kas faktiski bija priekšvēlēšanu aģitācijas pasākums. Pēc mūs rīcībā esošās informācijas ielūgumus uz pasākumu saņēma Meroni pārvaldīto uzņēmumu darbinieki, neiztrūka arī apmaksātu ēdienu, dzērienu un mākslinieku.  Ar aicinājumiem balsot par apvienību uzstājās gan pats Rūdolfs Meroni, gan Ģirts Valdis Kristovskis, gan Aivis Landmanis.

Mums nav pieņemami arī apvienotā saraksta cita deputāta kandidāta no politiskās partijas “KPV LV” Māra Kalniņa rīcība. Sociālajos tīklos kāda ventspilniece pauž satraukumu par viņa mēģinājumu vēlēšanu rezultātu ietekmēt uzpērkot vēlētāju balsis Ventspils privātmāju rajonā.

Cienījamie vēlētāji, ja novērojat, ka deputātu kandidāti ar savu rīcību  vai uzvedību mēģina ietekmēt vai ierobežot jūsu  gribu, lūdzam neklusēt un ziņot attiecīgām iestādēm,  jo  tas nav tikai morāles vai ētikas pārkāpums.  Latvijā  par vēlētāju balsu uzpirkšanu un apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt ir paredzēta kriminālatbildība. Nepieļausim vēlēšanu rezultātu ietekmēšanu!

Atbildīgo iestāžu kontakti:

Centrālā vēlēšanu komisija tālrunis: 67322688

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs:  80002070                            

Drošības policija: 67208964

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde: 110

 

 

Partijas „Latvijai un Ventspilij” valde

Publicēts lapā: 30.05.2017