Kalendārs

Kristovskis melo “EsManis” gaumē (12.04.2017.)

Kristovskis melo, ka pirms 6 gadiem Ventspilī bija tikai viens NATO kuģis, un ka konflikts bija starp dažiem jūrniekiem un dažiem ventspilniekiem. Tajā laikā Ventspilī bija daudz NATO kuģu, jo notika mācības. Konflikts bija starp Ventspils pilsētu un tajā noteikto kārtību un apdzērušiem, uzvesties neprotošiem NATO jūrniekiem, kuri savas dabiskās vajadzības kārtoja pilsētas centra ielās, postīja puķu dobes un rādīja savus dzimumorgānus pilsētas kafejnīcās. Tāda uzvedība izpelnījās vispārēju ventspilnieku nosodījumu. Šāds NATO jūrnieku uzvedības salīdzinājums ar okupācijas karaspēka uzvedību bija absolūti vietā. Kopš tās reizes NATO karakuģi nevis nav ienākuši Ventspils ostā, kā to melīgi apgalvo Kristovskis, bet gan regulāri apmeklējuši Ventspils ostu un tās piestātnes. NATO jūrnieki arī bijuši krastā Ventspils pilsētā, bet viņu uzvedība kopš tās reizes pirms 6 gadiem, ir bijusi nevainojama un nav izsaukusi nedz konfliktus, nedz nosodījumu. Tieši otrādi, varēja tikai apsveikt, taču pirms tam tas tā nebija. Es novēlu, lai NATO jūrnieki arī turpmāk uzvestos kā draugi un sabiedrotie nevis kā neaudzināti dauzoņas.

Kas attiecas par spēju uzņemt NATO kravas, tad tās Ventspils ostā uzņem termināļi nevis Brīvostas pārvalde, vēl jo mazāk pilsētas dome. Šādas NATO kravas var uzņemt un apstrādāt prāmju termināļi, ko ir uzbūvējusi Ventspils brīvostas pārvalde. Prāmju termināļi apkalpo regulāros reisus starp Ventspils pilsētu un Zviedrijas pilsētu Nīneshamni, 12 reizes nedēļā. Šīs pašas piestātnes var apkalpot jebkuras citas ro-ro tipa kravas, t.sk. no desanta kuģiem, ja tas ir nepieciešams. Ventspils pilsētas pašvaldības un Brīvostas pārvaldes loma šajā gadījumā nav absolūti nekāda. Tās ir attiecības starp klientu, kas pārstāv kādu no NATO struktūrām, no vienas puses, un attiecīgo privāto termināli, no otras puses.

Visbeidzot. Tuvākajā laikā Ventspils pilsētā ienāks NATO karakuģi ar attiecīgajām kravām, militāro personālu, ne tāpēc, ka pēkšņi uz Ventspili ir atbraucis Kristovskis, bet gan tāpēc, ka Kurzemē ir plānotas plašas NATO mācības. Lai tajās piedalītos, no NATO dalībvalstīm ieradīsies personāls, tiks atvests aprīkojums, militārā tehnika, ko, protams, piegādās ar kuģiem. Turklāt, karakuģi var arī desantēties, jo pilsētas teritorijā ir iekārtota speciāla vieta desantu kuģu apstrādei, ko Kristovskis varbūt nemaz pat nezina. Plānotās mācības, kas notiks Kurzemē, nav nedz Kristovska, nedz Lemberga nopelns. Tās ir iepriekš saskaņotas kopējās mācības, par kurām ir iepriekšējā vienošanās starp NATO dalībvalstīm un Latviju kā uzņemošo valsti.

Jo mazāk Kristovskis melos, jo labāk būs visiem!

 

Publicēts lapā: 12.04.2017