Kalendārs

Apsveikums Latvijas valsts dzimšanas dienā! (18.11.2016.)

Foto: Juris Presņikovs

Foto: Juris Presņikovs

Katru gadu šajā Latvijai vissvarīgākajā dienā mūs vieno emocionāls mirklis, kurā izjūtam, ka esam piederīgi savai valstij, tautai, dzimtajām mājām un savai pilsētai. Arī šogad – Latvijas valsts 98.dzimšanas dienā, ir vērts atkal no jauna padomāt par Latvijai nozīmīgo dienu, kurā gandrīz pirms nepilna gadsimta visdažādāko uzskatu nacionālie politiskie spēki spēja vienoties un pieņemt vissvarīgāko lēmumu – mūsu mīļajai Latvijai būs būt!

Šodien tas ir tik pašsaprotami, ka nespējam pat iedomāties, ka varēja būt arī citādi. Vai novērtējam šo tautas vienotības, neatkarības un brīvības liecību? Vai ar lepnumu nesam piederību savai valstij un zemei? Vai esam gatavi katrs savā vietā ikdienā darīt visu, lai Latvija taptu strādīga, pārtikusi un pašapzinīga– izcila savos sasniegumos un lepna par saviem ļaudīm?

Lai Latvijas simtgades tuvošanās ikkatram ir brīdis, kad uzdodam sev jautājumu – ko es varu darīt savas pilsētas, valsts un savas zemes labā!

Priecāsimies par mūsu ventspilnieku – sportistu, mūziķu un zinātnieku panākumiem un sasniegumiem! Mēs, ventspilnieki, allaž esam gājuši brīvas un neatkarīgas domāšanas ceļu, nebaidoties no augstiem, pat iesākumā šķietami nesasniedzamiem mērķiem. Mēs zinām – neviens cits savu pilsētu un zemi nedarīs stiprāku, kā vien mēs paši, ikdienā pievienojot savu artavu un no visas sirds labi darot savu darbu. Arī pilsētas vadības vissvarīgākās rūpes ir un būs darbs – lai ventiņiem būtu darba iespējas savā pilsētā. Esam daudz strādājuši, lai tas tā būtu – Ventspilī top jaunas, modernas ražotnes, jauni uzņēmumi. Ja būs darbs, tad arī ģimenes būs kopā, stipras un laimīgas, bērni un jaunieši varēs baudīt teicamas izglītības iespējas arī pašu mājās, tauta kļūs stiprāka.

Mīļie ventiņi! Latvijas valsts dzimšanas dienā vēlos pateikties ikkatram no Jums par ieguldīto pilsētas attīstībā – aktīvo līdzdalību, ierosinājumiem un visu, kas sekmē mūsu Ventspils izaugsmi, darot krāšņāku un pilnasinīgāku mūsu pilsētas dzīvi. Novēlu, lai šajā Latvijai nozīmīgajā mirklī esam kopā, lai svētku noskaņa ir katrā ģimenē! Lai darbos un domās apliecinām cieņu un mīlestību savai zemei un tās ļaudīm arī turpmāk!

Daudz laimes Latvijas dzimšanas dienā, Ventspils!

Aivars Lembergs
Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs

Publicēts lapā: 18.11.2016