Kalendārs

Dzīves un darba gājums

Es, Aivars Lembergs esmu dzimis 1953.gada 26.septembrī Jēkabpilī.

Esmu beidzis Jēkabpils 1.vidusskolu, tālāk ieguvis augstāko ekonomisko izglītību rūpniecības plānošanas specialitātē Latvijas Valsts universitātes Ekonomikas fakultātē.

Kopš 1988.gada strādāju Ventspils pilsētas pašvaldībā: 1988.gadā tiku ievēlēts par Ventspils pilsētas izpildkomitejas priekšsēdētāju, 1991.gadā par Ventspils pilsētas Tautas deputātu padomes priekšsēdētāju.

No 1990.gada līdz 1993.gadam biju LR Augstākās padomes deputāts, tādējādi biju to deputātu skaitā, kas 1990.gada 4.maijā balsoja par Latvijas neatkarību.

1994.gadā iesaistījos politiskajā organizācijā „Latvijai un Ventspilij” un tiku ievēlēts par p/o „L&V” valdes priekšsēdētāju. No 1994.gada esmu arī Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas prezidents, kā arī vadu Ventspils Brīvostas valdi.

1994.gada vēlēšanās p/o „L&V” ar savu sarakstu startēja pašvaldību vēlēšanās Ventspilī un 1994.gada 10.jūnijā mani ievēlēja par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju, kur strādāju vēl joprojām.

Joprojām aktīvi darbojos vairākās nevalstiskās organizācijās – esmu basketbola kluba „Ventspils” prezidents, biedrības „Ventspils attīstības aģentūra” prezidents, biedrības „Latvijas Ostu asociācija” prezidents un biedrības „Biznesa attīstības asociācija” valdes priekšsēdētājs.

Esmu apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni (2000.g.) un 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi; 1998.gada 28.septembrī man piešķīra Latvijas Universitātes Goda biedra nosaukumu; 1999.gada februārī man piešķīra III Starptautiskā konkursa „Gada cilvēks transportā ’98” laureāta nosaukumu; 2003.gadā saņēmu „Smaida ordeni”; 2005.gadā – LR Naturalizācijas pārvaldes atzinības rakstu „Par sabiedrības integrācijas procesa veicināšanu un pilsonības iegūšanas sekmēšanu”, LR Kultūras ministrijas gada prēmijas gan „Par lielu ieguldījumu bibliotēkas darba attīstībā un pilsētas kultūrvidē”, gan „Par lielu ieguldījumu muzeju nozarē”.

Esmu precējies. Sieva Kristīne, meita Līga, dēli Anrijs un Artūrs, mazmeitas Stella, Sofija un Adriana.

Labprāt lasu grāmatas par vēsturi, mūsdienu ekonomisko politiku un ģeopolitiku, patīk balets, un mani vaļasprieki ir medības un makšķerēšana.

Publicēts lapā: 1.03.2016