Kalendārs

Apsveikums Latvijas valsts dzimšanas dienā!

Foto: F64

Foto: F64

Latvijas Republikas proklamēšanas diena – 18.novembris – ir laiks, kad godinām savu valsti un apzināmies savu valstisko piederību.

Latvijas cilvēki laiku laikos ir bijuši īsteni savas zemes patrioti. Tieši viņu apņēmības, drosmes un smagā darba rezultātā pirms 97 gadiem bija iespējams izveidot neatkarīgu Latvijas valsti. Kas ir valsts? Akadēmiskās definīcijas to formulē dažādās dimensijās, taču visbiežāk nosauc ārējās pazīmes – noteikta teritorija, suverēna valsts vara un iedzīvotāji, kas dzīvo šajā teritorijā. Taču katrai no šīm ārējām pazīmēm ir ļoti spēcīga iekšpolitiskā dimensija, jo valsts sastāv no noteiktām administratīvām teritorijām – pilsētām, novadiem, pagastiem un no ļoti konkrētiem cilvēkiem un viņu ģimenēm. Tālab piederību valstij un lepnumu par to vistiešākajā mērā ietekmē katra cilvēka individuālā pašsajūta viņa konkrētajā dzīves vietā. Katra ventspilnieka pašsajūta un labklājība ir Ventspils pilsētas pašvaldības ikdienas uzdevums un ambīcija.

Latvijas valsts dzimšanas dienā vēlos pateikties ikvienam ventiņam par ieinteresētību un līdzdalību pilsētas attīstībā un izaugsmē! Novēlu, lai piederība mūsu mīļajai Ventspilij nebūtu tikai formāls ieraksts pasē par deklarētu dzīves vietu, bet gan emocionāla kategorija, kas vispirmām kārtām nozīmē – labu pašsajūtu!

Aicinu ikvienu ventspilnieku augsti godāt savu identitāti un svinēt Latvijas valsts svētkus! Vēlu ventiņiem arī turpmāk būt savas valsts un pilsētas patriotiem!

Daudz laimes Latvijas valsts dzimšanas dienā, Ventspils!

 

Aivars Lembergs

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs

Publicēts lapā: 16.11.2015