Kalendārs

Apsveikums valsts 96.gada dienā (18.11.2014.)

Foto: Juris Presņikovs

Foto: Juris Presņikovs

Šogad Latvijas valsts atzīmē Neatkarības proklamēšanas 96. gadadienu. Svētku laikā cilvēki vairāk apzinās piederību savai valstij. Taču svarīgi, lai šī piederība neaprobežotos tikai ar formālu ierakstu personas apliecinošajos dokumentos, bet tā būtu emocionāla vērtība, kas ietver lepnumu par savu valsti. Valsts – tie vispirms ir tās iedzīvotāji, viņu labklājība, kultūra, tradīcijas. Katrai valstij ir ne tikai teritoriālās robežas, bet arī savas nacionālās intereses, kuras aizstāvēt un par tām cīnīties ir katras amatpersonas pienākums. Tikai tādā veidā mēs varam nosargāt mūsu valsts nacionālo identitāti.

Katras valsts dzimšanas diena ir svētki vispirms tās iedzīvotājiem. Tie jāsvin godam, lai valstiskuma izjūtu, kas mums liek iedegties par savu valsti, nezaudētu arī nākamās paaudzes.

Ja iepriekšējos gados, runājot par panākumiem un likstām Latvijas mūsdienu vēsturē, vairāk tika akcentēti valsts attīstības ekonomiskie aspekti, tad šis gads aizvadīts valsts nacionālās drošības stiprināšanas zīmē. Šogad jo īpaši svarīgi ir atgādināt, ka tikai mēs paši – mūsu saliedētība, cieņpilnas attiecības starp cilvēkiem, nācijām un ticība nākotnei ir Latvijas drošības garants!

Mīļie ventiņi!

Sirsnīgi sveicu Jūs Latvijas valsts dzimšanas dienā! Lai svētku noskaņa ir katrā Jūsu ģimenē! Lai varam būt lepni par savu valsti!

Publicēts lapā: 16.11.2014