Kalendārs

Sveicu Jūs Ventspils 724. dzimšanas dienā! (31.07.2014.)

Foto: Juris Presņikovs

Foto: Juris Presņikovs

Ikviena cilvēka dzīvē vislielākā nozīme ir piederības sajūtai – savai ģimenei, mājvietai, draugu un kolēģu lokam, pilsētai, valstij. Šī piederības sajūta nav tikai emocionāla kategorija svētku reizēs, bet arī atbildība un pienākums ikdienā rūpēties par vidi, kurā dzīvojam.

Pašvaldības pienākums ir veidot tādu pilsētvidi gan attīstības, gan sakoptības ziņā, kas harmonizē ar cilvēka cienīgu dzīvi. Tālab katrā pilsētas gadadienā novērtējam paveikto un izvirzām jaunus uzdevumus.

Ar gandarījumu raugāmies, kā jaunie ventspilnieki, viņu vecāki un vecvecāki izmanto mūsdienīgos rotaļlaukumus daudzdzīvokļu māju pagalmos, sporta laukumus pie bērnudārziem, jaunās rotaļu iekārtas abās bērnu pilsētiņās un skatuvi bērnu parkā Fantāzija, kur iespējams rīkot dažādus koncertus. Jaunizveidotais veloceliņu tīkls ievieš jaunas korekcijas ventspilnieku dzīves stilā – aizvien biežāka kļūst pārvietošanās ar velosipēdiem ikdienā, ne tikai izklaides nolūkos brīvdienās.

Kā allaž lielu vērību pievēršam ielu pārbūvei praktiski visās pilsētas daļās no Pārventas līdz pat Ostgalam. Reizē ar ielu sakārtošanu daudzām ģimenēm nodrošināta iespēja pieslēgties pilsētas ūdensvada tīklam un lietot uzturā Ventspils tīro ūdeni. Pievilcīgas kļūst daudzdzīvokļu māju fasādes pēc siltināšanas, bet lētāk saražot siltumu iespējams, pateicoties pārejai uz kurināšanu ar šķeldu.

Arī uzņēmējdarbībā pilsētai gads ir bijis sekmīgs – Šveices mašīnbūves uzņēmuma Bucher Schoerling Baltic daudzskaitlīgais un multinacionālais kolektīvs šogad nosvinēja 10 gadu darba jubileju, kopš uzņēmums ražo savu produkciju Ventspilī. Gada sākumā tika atklāts sauskravu terminālis kokmateriālu pārkraušanai. Blakus tiltam top piestātne, kur būs jauns universālo kravu terminālis. Pavisam drīz jaunās telpās darbu sāks Hydraulik Bauteile Baltic ražotne. Uzsākta arī divu jaunu ražošanas ēku – Elektronikas centra un Tehnoloģiju centra – būvniecība.

Noslēgumam tuvojas arī Ventspils Tehnikuma pārbūve – jau nākamgad tehnikuma audzēkņi sāks mācības un dzīvi jaunajā kompleksā.

Slimnīcā darbu uzsākusi rekonstruētā hemodialīzes nodaļa, pilnveidota uzņemšanas nodaļa, norisinās remontdarbi traumu un ķirurģijas nodaļā. Rūpējoties par jaunajām ģimenēm, atklāts grūtnieču aprūpes kabinets un atjaunota bērnu piedzimšanas pabalsta izmaksa. Vērienīgi rekonstrukcijas darbi notiek Olimpiskā centra Ventspils sporta bāzēs. Ventas labā krasta kultūras centrs – Pārventas bibliotēka, kā arī profesionālās kultūras mājvieta – teātra nams Jūras vārti šogad atzīmē jau 5. gadadienu jaunajās telpās.

Tas viss un daudz kas cits pilnveidojis Ventspils pilsētvidi aizvadītā gada laikā. Taču tas iespējams, tikai pateicoties ventspilnieku mērķtiecībai, profesionalitātei un augstajām darbaspējām.

Šajā svētku reizē vēlreiz vēlos pateikties Jums, mīļie ventspilnieki, par darbu un atbildību – gan rūpējoties par savu ģimenes pavardu, gan veidojot pilsētas vides harmonisku attīstību!

Paldies par Jūsu atsaucību un pilsētpatriotismu! Daudz laimes dzimšanas dienā, Ventspils!

Aivars Lembergs,
Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs

 

Publicēts lapā: 31.07.2014