Kalendārs

Intervija LNT rīta raidījumā “900 sekundes” (09.01.2014.)Ilze Dobele, raidījuma vadītāja: “Zaļo un zemnieku savienība pēc 10.Saeimas atlaišanas valdībā vairs nav bijusi. Ir apritējuši vairāk nekā 2 gadi kopš tika vilktas arī sarkanās līnijas.”

Tālis Eipurs, raidījuma vadītājs: “Tagad tiek veidota jauna valdība, kurā šim spēkam būs trīs ministru amati, par kuriem tomēr noris partiju cīņa. Par to..”

I.Dobele: “Par to šorīt vairāk saruna ar Ventspils domes priekšsēdētāju, Zaļo un zemnieku savienības vairākkārtēju premjera kandidātu Aivaru Lembergu. Labrīt!”

T.Eipurs: “Labrīt!”

Aivars Lembergs, Ventspils domes priekšsēdētājs: “Labrīt! Labrīt!”

T.Eipurs: “Kā Jūs vispār vērtējat premjera amata kandidāti Laimdotu Straujumu? Tā ir cienīga izvēle, labs kompromiss?”

A.Lembergs: “Nu, to pierādīs tikai darbi tāpēc, kad tas ir ļoti augsts amats un pārbaudījumu ar varu katrreiz cilvēks jaunā amatā iziet no jauna.”

T.Eipurs: “Viņa ir bijusi jau gana augstos amatos.”

A.Lembergs: “Tas tā kā ar mīlestību, ja, ar sievietēm.”

T.Eipurs: “Bet viņa jau ir bijusi gana augstos amatos.”

A.Lembergs: “Jā, jā! Nu, viņai tā.. tas iespaids, kāds ir man personīgi un maniem kolēģiem, kas ir strādājuši daudzus.. daudzus jautājumus risinājuši, man liekas, kad vajadzētu iznākt, jautājums ir, protams, vai viņai nebūs daudz kakla kungu un neraustīs viņu, ja.”

T.Eipurs: “Ir pazīmes?”

A.Lembergs: “Nu, man liekas, tas piedāvājums, kas tagad vakar izskanēja, ja, par ministru portfeļu sadalījumu 9 mēnešiem, atceramies, 9 mēnešiem, ne 4 gadiem, viņš man neliekas loģisks, ja.”

T.Eipurs: “Jo?’

A.Lembergs: “Un es nedomāju, ka tas ir īsti Straujumas kundzes piedāvājums.”

I.Dobele: “Kāpēc Jums liekas neloģisks?”

T.Eipurs: “Kas tur ir neloģisks?”

A.Lembergs: “Nu, redzat, man liekas, vispār tā pieeja kaut kāda jocīga. Nu, pirmkārt, ko nozīmē “resursus ražojošās ministrijas”? Ministrijas neko neražo, ministrijas visu patērē. Nodokļi.. nodokļus maksā ne jau ministrijas, nodokļus maksā nodokļu maksātāji.”

I.Dobele: “Pārraugošās ministrijas.”

A.Lembergs: “Nu, pārraugošās, nu, viņas visas tērē naudu, lielāku vai mazāku. Tā kā tāds iedalījums vispār ir absolūti sadomāts. Tas ir pirmkārt. Otrkārt, man liekas, ka būtu pareizi tā, ka katra no.. no.. no.. no iespējamiem koalīcijas partneriem piedāvā, nu, ko viņi var piedāvāt – ministrija un tur, teiksim, nu, es prasītu 3 kandidātus. 3 kandidāti. Nu, tātad. Un tad noliek un katrs, un.. un tad, protams, un galvenie, kas uzskata, kas galvenie būtu darāmie darbiņi, uz kādām 2 lapām, apmēram tādā apjomā. Un tad premjera kandidāts skatās – aha, tā, tā, tā, tā, ir viss kārtībā, ja. Pie.. tas ir.. tas ir pirmais, tātad personālijas, kas darītu. Nākošais, pieeja ļoti, ļoti vienkārša. Nu, tātad vai.. vai var sastrādāties personīgi premjers ar attiecīgo cilvēku, iespējams, ka viņiem bijuši kaut kādi neva.. nu, tādi konflikti, vai kas, nu, personīgās attiecības.”

I.Dobele: “Ja Jums ir šie ieteikumi un Jūs esat jau piedalījies šajās valdības sarunās,..”

A.Lembergs: “Ne-e.”

I.Dobele: “..vai Jūs turpināsiet piedalīties?”

A.Lembergs: “Ne-e. Redzat, kas pa lietu, tātad vakar tika izvirzīts šis priekšlikuma, ja, un.. Ā! Un vēl viena lieta! 9 mēneši, tātad, ja jūs paņemat cilvēku, kas nav bijis ministrs, 9 mēnešu laikā viņš var tikai apsildīt degunu. Tur jābūt.. piedāvātam ministra kandidātam jābūt tādam, kas nu vai nu kādreiz ir strādājis, vai.. vai, teiksim, var ļoti augstu ierēdni, vai bijis ministrs..”

I.Dobele: “Tātad, pēc Jūsu domām, tie, kuri šobrīd ir amatos, lielākam vairumam vajadzētu turpināt, jo viņi šo darbu ir iesākuši?”

A.Lembergs: “Nē! Nē, nē! Ja viņi.. ja viņi ir labi tikuši galā. Un es domāju, kad lielākā daļa no ministriem ar saviem pienākumiem nav tikuši galā..”

T.Eipurs: “Kuri tie ir?”

I.Dobele: “Kuri tie būtu? Jā.”

A.Lembergs: “Nu, kā? Absolūti sapostīta ir, piemēram, Izglītības un zinātnes ministrija, ja. Tur vispār tikai.. labi, ka tur tagad ir sakarīga valsts sekretāre parādījusies, nu, viņa tur mēģina kaut ko.. kaut ko sakārtot. Es domāju, ka.. es domāju, ka nav.. nav līmenī bijis darbs, piemēram, nu, man liekas, ka labāk varēja risināt jautājumus, kas skar arī veselību, ja, teiksim, reģionālās slimnīcas ļoti, ļoti, ļoti, ļoti cieta. Nu, pēdējā brīdī tur kaut ko sakārtoja, bet reformas tur, es domāju, tomēr.. es nepiekrītu tā reformām, kas šobrīd tur tiek piedāvātas, un, es domāju, ka tās nav.. nav pareizas. Nu, nu un tā tālāk. Es negribētu tagad te..”

I.Dobele: “Varbūt pieminēsim Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kur arī ministrs jau priekšlaikus pats paziņoja par savu demisiju. Šobrīd uz šo amatu uzstāj Zaļo un zemnieku savienība. Kāpēc tas ir tik svarīgi Jūsu partijai?”

A.Lembergs: “Nē, nu, tātad pirmdien, kad bija valdes sēde, tur tāds kategorisks uzstādījums ne no viena no mūsu kolēģiem nebija, ja. Tas.. tas parādījies ira vakar pēc tā piedāvājuma.”

T.Eipurs: “Šobrīd ir tāds uzstādījums?”

A.Lembergs: “Šodien mēs plkst. 10.30 tiksimies, ja. Redzat! Bet tagad skatāmies, nu, teiksim tā, zaļajiem zemniekiem piedāvā Ārlietu ministriju. Prezidentūra ir. Viņi tur gatavojušies ir. Es saprotu, ja, tas Rinkevičs nav ticis galā ar saviem pienākumiem, tad tā arī vajag pateikt, ka Rinkevičs nav ticis galā, un Vējonis tiks.. tiks galā labāk. Bet kāds ir pamats, kad Vējonis tiks labāk, ja viņš tur nevienu dienu ārlietās nav strādājis? Nu, tagad nav laika, iesildīsies. Nu, varbūt tad Pabriku vajag piedāvāt? Es nezinu, Riekstiņu var kāds piedāvāt? Vai kā? Te tas piedāvājums nelo..”

I.Dobele: “Jūsu esošie..”

T.Eipurs: “Bet Vides aizsardzības un reģionālās att..”

A.Lembergs: “Man viņš liekas.. viņš nelo.. neloģisks. Savukārt Zaļā.. Zaļā.. Zaļā partija, šobrīd tas ir viņas uzstādījums, ja, es teicu, ZZS nāk kopā plkst.11.00 tikai un apspriedīs to piedāvājumu, Zaļās partijas pie.. tas kategoriskums esot tāpēc, tā viņi man skaidroja, ka jautājumi.. ka vides jautājumi esot galīgi salaisti grīstē Sprūdža laikā, ka tur ir katastrofāla situācija un ka viņi uzskata, ka viņu profesionālais pienākums un kompetence ļaus šos jautājumus savest kārtībā. Nu, tos argumentu pilnu izklāstu šodien mēs dzirdēsim plkst. 10.30. Es domāju, ka pēc tam viņi to izklāstīs arī Straujumas kundzei, bet, es domāju, ja jāsalīdzina zaļo zemnieku kompetenci vides jomā un zaļo zemnieku kompetenci, konkrētu cilvēku, ne jau.. mēs jau varam paņemt arī, protams, to pašu Riekstiņa kungu, es saku, ja viņš ietu.”

I.Dobele: “Tātad Vējoņa kunga ilglaicīgā pieredze ir tā, kas.. kas atbilst vairāk šim amatam?”

A.Lembergs: “Nu, tad.. nu, saprotat, nu, jā.. nu, saprotat, nu, nav.. nav jēgas viņu likt par ārlietu ministru.”

I.Dobele: “Jā.”

T.Eipurs: “Bet, runājot par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, tā tiesājas ar Jums šobrīd.”

A.Lembergs: “Es esmu vinnējis tiesu, mīļie.”

I.Dobele: “Tas tika pārsūdzēts.”

A.Lembergs: “Nu, pārsūdz..”

T.Eipurs: “Bet tad tā tiesāšanās notika un..”

A.Lembergs: “Nu, tiesa lemj, tas jau nav noz.. tas ir oktobrī būs tiesa. Nu un? Es esmu..”

I.Dobele: “Bet vai tas nav kāds noteikts konflikts starp ministriju un arī Jums kā partijas pārstāvi?”

A.Lembergs: “Nu, kāds kon.. Nē, konfli.. konflikts bija starp Sprūdžu un Lembergu. Viņš mani gribēja prettiesiski nomest no amata. Viņš šo cīņu zaudēja.”

T.Eipurs: “Bet juridiski tā bija ministrija un cilvēki no ministrijas. Nu, tur īpaši..”

A.Lembergs: “Nē, bija.. gatavoja birojs. Ministrijas ierēdņi neko nav gatavojuši. Gatavoja.. tur pat nav parakstīts.. parasti, ka dokumentu gatavo, tur paraksta, kas ir autors, tur pat nav parakstīts tāpēc, ka neviens ministrijas ierēdnis to dokumentu nav gatavojis. Un.. un Sprūdžs ir zaudējis tiesu. Nu, vairs nav arī ministrs un nav arī deputāts. Nu, tā kā lai viņš staigā pa savu taciņu. Un šobrīd tur palicis akmens uz akmeņa tajā ministrijā, un, atklāti sakot, no sākuma zaļie teica, ka viņi vispār tur negrib iet tāpēc, ka tur ir tāds, atvainojos, bardaks, ja.”

T.Eipurs: “Bet tagad kurš varētu būt tāds, kurš saliek tos akmeņus atpakaļ, Jūsuprāt?”

A.Lembergs: “Nē, tur vajadzīga kompetence, jo laika ir ļoti maz.”

T.Eipurs: “Kam ir šī kompetence?”

A.Lembergs: “Nu, es domāju, ka Vējonim ir. Nu, to.. viņš ir strādājis ar Dombrovski kopā. Dombrovskis labi zina, kā viņš strādā, viņam pret viņu nekad nav bijušas nekādas pretenzijas, kāpēc cilvēks nevarētu strādāt. Jūs saprotat, man no tās ministrijas pilnīgi neko nevajag. Pilnīgi neko. Es esmu viņus vinnējis tiesā. Sprūdžs ir samaksājis tātad.. ir nolem.. viņš pārkāpis personas datu aizsardzību, es vēl viņu tur esmu iesūdzējis par vienu jautājumu tiesā, bet, nu, viņš vairs nav ministrs, viņš jau ir fiziska persona.”

I.Dobele: “Pirms Jūs vēl šeit bijāt studijā un šeit arī bija Reformu partijas viens no līderiem Edmunds Demiters, un mēs runājām arī par to, ka partija vairāk amatu piedāvā saglabāt ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam, nekā iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim, kurš vakar paziņoja, ka viņš tādējādi savu amatu labāk atdod Ārlietu ministrijai. Vai Jūs noticat tam, ka tiešām Rihards Kozlovskis pats varētu atkāpties no saviem pienākumiem, solīdams..?”

T.Eipurs: “Ļoti laicīgi saprotot partijas..”

I.Dobele: “Jā.”

T.Eipurs: “..ideju.”

I.Dobele: “Solīdams Zolitūdes traģēdiju izmeklēt un.. un visu pārējo.”

A.Lembergs: “Jā. Tā, pirmkārt, šobrīd tiek piedāvāti 2 ārlietu ministri. Vienu piedāvā zaļajiem zemniekiem, bet vēl ir kaut kāds speciāls ministrs par it kā prezidentūru. Nu, kā var atdalīt prezidentūru no kopējās ārpolitikas? Tas ir pilnīgs.. pilnīgas muļķības. Nekādi 2 ministri nav vajadzīgi. Vai nu Rinkevičs tiek galā, ta’ viņš lai strādā, jo nav laika šobrīd neko mainīt, nu, ja viņš netiek galā, ta’ vajag pateikt, Rinkevičs netiek galā, vajadzīgs ir spēcīgs ārlietu ministrs. Nu, tad kopā ar koalīcijas partneriem jāskatās, kurš tas būs, jo, ja ir vājš vai.. vai, nu, vai arī viņam nav laika arī iesildīties..”

I.Dobele: “Bet vai partij.. Jā.”

A.Lembergs: “.. tad, un kas attiecas uz Kozlovski, nu, pirmkārt, iekšlietu ministrs neko neizmeklē, un viņš nedrīkst pat iejaukties izmeklēšanas procesā.”

I.Dobele: “Bet viņš uzrauga šo.”

A.Lembergs: “Viņš..”

I.Dobele: “Viņš var veicināt.”

A.Lembergs: “Nē, viņš neko arī neuzrauga. Uzrauga prokurors. Tā kā, ja kāds iekšlietu ministrs saka, ka viņš kaut ko tur nodrošinās, izmeklēšanu, tā, tad viņam jāizlasa Kriminālprocesa likums, un viņam nav tādu tiesību.”

I.Dobele: “Bet viņš..”

T.Eipurs: “Tad šobrīd nav īpaši svarīgi, kurš tur paliek..”

I.Dobele: “..tomēr seko tam līdzi. Viņš ir..”

A.Lembergs: “Viņš var sekot tāpat kā Jūs.”

I.Dobele: “Nu, es neesmu ministre, tā nav.”

A.Lembergs: “Jā, bet viņam.. viņš var.. viņam nav nekādu tiesību jaukties izmeklēšanas procesā. Ja viņš to dara, tas ir kriminālnoziegums.”

T.Eipurs: “Ko tas nozīmē valdības veidošanas procesā? Tad kam būtu loģiski uzņemties šo amatu Iekšlietu ministrijā?”

A.Lembergs: “Atkal – es uzskatu, nu, tad, ja Reformu partija, nezinu, piedāvā Kozlovski, vēl kāda cita partija.. četri piedāvā vēl kādas 4 kandidatūras, nu, tad Straujumai no tiem labākajiem, kas tur ir, viņai tad jāizvēlas. Nu, es.. Mana pieeja, es domāju, ka tas.. tāda pieeja ir tikai.. tikai loģiska. Jūs, saprotat..”

T.Eipurs: “Jūs visu laiku runājat par profesionalitāti un personālijām, kuras..”

A.Lembergs: “Jā.”

T.Eipurs: “.. spēs tikt galā ar šiem pienākumiem ministrijām. Cik svarīgs tad ir sadalījums, kurai partijai cik ministru vietas?”

A.Lembergs: “Nē, nu, labi, nu, tas proporcionalitātes princips jau varētu būt, bet viņš jau šobrīd vienalga tiek pārkāpts. Reformu partijai šobrīd tiek piedāvāti 4, nu. Kaut gan es nedomāju, nu, es domāju, atkal, nu 9, mīļie, 9 mēneši, saprotat? Nu, vajag, lai tie ministri būtu.. zinātu drēbi, būtu pieredze strādāt un lai viņi tās ministrijas var novadīt profesionāli. Nu, labi, Dombrovskis turpat blakus, Valdis Dombrovskis visur ir, nu, tad viņš jau zin, nu, tur darbakārtībā tur var pateikt, nu, zini, šitas netika kārtīgi galā, netaisām publiskas lietas, lai viņš paiet malā..”

I.Dobele: “Jā.”

A.Lembergs: “Nu, tā tās lietas kārto, nu, ne jau.. ne jau televīzijā tiešajā ēterā.”

I.Dobele: “Un tomēr.. Jā. Un tomēr, ja mēs paliekam pie tā, ka Laimdota Straujuma sadalīs šo te piedāvājumus minis.. partijām pēc šo ministru principa, un, ja Reformu partija paliek pie tā, ka iekšlietu ministrs attiecīgi iet Zaļo, zemnieku savienībai, kurš kandidāts varētu būt?”

A.Lembergs: “Nu, es saku, nu, ja šodien mēs plkst. 10.30 tiksimies, tad mēs arī spriedīsim, ja.”

I.Dobele: “Bet Jūs pazīstat cilvēkus, kurus Jūs spētu deleģēt, kurš varētu būt?”

A.Lembergs: “Par iekšlietu ministru?”

I.Dobele: “Jā.”

A.Lembergs: “Nē, nu mums.. Es.. es tagad negribu neko saukt, nu, man nav arī ne tādu pilnvaru. Tas ir jādiskutē. Tā ir nopietna lieta. Nu, tad, Jūs saprotat, te iet runa par valstiska.. valsts pārvaldi, un tā ir nopietna lieta. Nu, tas nav tikai sadalījums starp partijām. Galvenais ira darba.. darba efektivitāte, kompetence un darba saturs. Nu, es tak pašvaldībā neņemšu par kaut kādas iestādes vadītāju, atbildīgu par nozari cilvēku no tur kaut kādas spēlītes,..”

I.Dobele: “Bet tad varbūt lai Rihards Kozlovskis turpina savu darbu?”

A.Lembergs: “..un tā tās lietas nedara, nu.”

I.Dobele: “Bet tad varbūt Rihards Kozlovskis lai turpina savu darbu?”

T.Eipurs: “Viņš varbūt ir ticis galā.”

A.Lembergs: “To Jūs sakāt Straujumas kundzei!”

I.Dobele: “Nē, mēs Jums jautājam, vai Jūs tā vērtējat?”

A.Lembergs: “Man nav iebildumu pret viņu, nu. Nu, iespaids par viņu ir labs, bet, nu, ja.. man.. man nav ne mazākā pamata teikt, ka Kozlovska kungs neder kā iekšlietu ministrs. Kas.. cik es zinu, ta’ viņš taisni labi, viņš nejaucas izmeklēšanas dažādās lietās, kas bija vērojams vienā otrā citā gadījumā. Iekšlietu sistēmā katrs dara savu darbu, un tas ir vispareizākais.”

T.Eipurs: “Runājot par to, ko partijas iegūst, ko zaudē visā šajā valdības veidošanas gaitā, Reformu partija ir tagad spiesta atkāpties no sarkanajām līnijām un nav īsti izvēles, kā iet kopā ar “Vienotību”. Kā Jūs redzat tos zaudētājus un ieguvējus tā politiski un ietekmes ziņā?”

A.Lembergs: “Jā. Zaudētāji. Es.. es nezinu. Nu, jā. Nu, politiski, protams, tur ir zaudētāji, par to nav ne mazāko šaubu, bet, redzat, tad, kad kāda dibināta tiek partija ar uzstādījumu atriebties par to, ka kāds kungs nav otrreiz pārvēlēts par prezidentu, tas ir.. ja mērķis ir atriebties, ja, naids, viņš nav radošs, tur.. tas ir pilnīgs fiasko, nu, viņi..”

I.Dobele: “Jūs varat precīzāk pateikt, par ko Jūs runājat?”

A.Lembergs: “Nu, Jūs zināt, Zatlers uztaisīja partiju, lai atriebtos Lembergam, ka viņu nepārvēlēja par prezidentu. Nu, kas tas par mērķi valstisks? Nu, ko? Kāds Jums no tā labums? Nu, viņš man atriebsies, nu viens zi.. vienu zilumu, otru zilumu, nu, salauzīs roku, kāju. Nu, tālāk? Jums ta’ kā Latvijas iedzīvotājiem, jums kāds labums no tā ir? Nav. Nu, tad tas nevar būt motīvs ne veidot partiju, ne iet valdībā un tā tālāk. Jāmaina ir.. jāmaina akcenti, un, es ceru, uz šīs jaunās valdības veidošanu veidojas citi akcenti, ja. Atnāk, teiksim, jauns ministrs, tas pats Sprūdžs vai Ķīlis, vai kā, ar mērķi kādu? Izdzenāt visus ierēdņus, tāpēc, ka viņi strādājuši, nezinu, tad, kad bija zaļo zemnieku ministrs. Nu, vai tad tas ir.. tā ir pieeja? Nu, jūs esat labs televīzijas diktors, tas, ka mainās kantora vadītājs, nu, tāpēc jūs jau nav jāizdzen uz ielas.”

T.Eipurs: “Kas ir tā atšķirība, kā šī valdība tiek veidota un varbūt kā iepriekš tas notika?”

I.Dobele: “Vai to jau var just šobrīd?”

A.Lembergs: “Nu, no tās pieredzes, kas ir, man liekas, kad pa daudz pļāpāšanas publiskas.”

T.Eipurs: “Šobrīd?”

A.Lembergs: “Jā. Nu, kā? Nu, vakar nosauca plkst., cikos tur bij’, 14.00, ja, nosauca tur tās atbildības sfēras. Es saku, zaļie zemnieki ,visi 4 partijas kopā mēs neesam sanākuši, mēs šodien plkst. 10.30 tikai sanākam apspriesties.”

I.Dobele: “Bet, Lemberga kungs, vai tad savā starpā nesazvanās, nepārrunājās, netiekās neformāli kaut vai Saeimas kafejnīcā un nerunā?”

A.Lembergs: “Nē, es neesmu, es šodien esmu Rīgā, es vakar nebiju Rīgā. Man vakar visa diena bija aizņemta, internetā var redzēt, ko mēs tur darījām, ja. Nē, nē! Un ko nozīmē “pa telefonu”? Viens saka argumentu, otrs saka argumentu, nu, tas ir.. tās ir nopietnas valstiskas lietas. Nu, to nevar tā garām ejot pa telefonu risināt. Tā kā, nu, tas ir.. jābūt argumentiem. Es domāju, vajag pacietību. Nu, pagājis no.. no.. no.. no šī no.. nav vēl 24 stundas pagājušas, nu.. nu pagaidām 1 diennakti, 2, 3, nu. Es saprotu, intriga ir šobrīd un ir par ko runāt, un ir, tā teikt, visiem klausīties, i žurnālistiem runāt, i visiem, un pie kafijas tases mājās. Nu, tāda ir dzīve, jā.”

T.Eipurs: “Ir viens temats, kur nopietnas amatpersonas piesauc politiku, “Vienotību”, tātad situācija KNAB. Jaroslavs Streļčenoks ir atlaidis no darba savu padoto, vietnieci Jutu Strīķi, premjers to neļauj, norāda uz juridiskām kļūdām. Streļčenoks vakar tepat “900 sekundēs” arī publiski sacīja: “”Vienotībai” ir interese saglabāt Strīķei amatu.” Jūsu viedoklis?”

A.Lembergs: “Nu, tas, ka Strīķe ir Repšes virzīta, nu, “Jaunā laika”, tagad “Vienotības” cilvēks un viņa godprātīgi kalpo, par to nav šaubu, un.. un.. un, protams, kad Maizītis “Vienotībai” kalpo, Strīķe kalpo. Protams, ka tā ir tik ļoti svarīgas pozīcijas politiskā cīņa, ja. Maizītis neiedos pielaidi, tu nevari būt amatā, Strīķe jebkuru var apcietināt jebkurā brīdī, ieskaitot prezidentu, vismaz uz 20.. uz 2 diennaktīm, ja. Tā kā.. tā kā, protams, tas tā ir. Bet redzat, ar vārdsakot, es to lietu redzu tā: ir Saeimas.. Saeimas uzticība, iedots mandāts darbībai Streļč.. Streļčenoka kungam un šobrīd viņam faktiski tiek traucēts realizēt ar.. ar.. ar likumu noteiktās viņa tiesības, ja? Politisku mērķu labad. Tas nav pareizi.. pareizi, tas ir prettiesiski, ja. Un, ja Strīķei kaut kas nepatīk, un Streļčenoka lēmums ir prettiesisks, tad tāpat kā Sprūdžs – pieņēma pret mani nepamatotu lēmumu, ja, es iesūdzēju tiesā. Tiesa pusgada laikā izskatīja un pateica, kad Sprūdžs ir pārkāpis likumu, ir nelikumīgu rīkojumu izdevis, un.. un lieta darīta, ja. Tas pats jādara arī te.”

I.Dobele: “Tātad Streļčenoka izteikums par to, ka “Vienotībai” būtu interese saglabāt Strīķi, Jūsuprāt, ir tuvs patiesībai?”

A.Lembergs: “Nevis tuvs, bet 100%. Tas ir vispārzināms fakts. Kur Loskutovs tagad strādā? Saeimā. Kurā frakcijā?”

T.Eipurs: “”Vienotībā”, jā.”

A.Lembergs: “Ā! Nu, netīšām, vai ne?”

I.Dobele: “Paldies Jums par sarunu šajā..”

A.Lembergs: “Paldies!”

I.Dobele: “..rītā!”

T.Eipurs: “Tas Loskutovam jāprasa. Paldies!”

I.Dobele: “Tātad šodien Jūs turpināsiet sekot līdzi valdības veidošanas gaitam.. gaitai un, kā jau teicāt, vispirms tiksieties ar Zaļo, zemnieku savienību un tad arī vēlāk ar pārējām.”

A.Lembergs: “Jā.”

I.Dobele: “Paldies Jums par sarunu!”

A.Lembergs: “Paldies! Visu labu!”

T.Eipurs: “Paldies! Mēs sarunājāmies ar Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu.”

Publicēts lapā: 9.01.2014