Kalendārs

Telefonintervija Radio Baltkom (2013.11.27.)

Vadims Radionovs, raidījuma vadītājs: “Esam sazinājušies ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu. Sveicināts, Lemberga kungs!”

Aivars Lembergs, Ventspils mērs: “Labvakar!”

V.Radionovs: “Kā Jūs vērtējat premjerministra Valda Dombrovska lēmumu atkāpties no amata pēc “Maximā” notikušās traģēdijas?”

A.Lembergs: “Nu, vienmēr ir jāskatās, kā jautājums ir veidojies vēsturiski. Visas būvniecības nozares kontroles un vadības sistēmas demontāža sākās 2003.gadā, pie varas nākot Repšes kungam, tas ir “Jaunajam laikam”. Lūk! Un otra tāda lieta – aktīvs darbs pie šīs nozares dezorganizācijas notika 2009.gadā, tas jau bija Dombrovska valdīšanas laiks. Un, protams, par šo nozari atbildīga ir Ekonomikas ministrija, tas ir saskaņā arī Ekonomikas ministrijas nolikumu un likumu, Latvijā ir speciāls Būvniecības likums. Nu, lūk, un, protams, būtu loģiski, ja pirmais atkāptos ekonomikas ministrs, ko viņš neizdarīja, tāpēc loģiski būtu, ja Dombrovskis viņu atbrīvotu kā atbildīgo par bardaku. Arī valsts sekretārs, viņš gan atkāpās, bet dēļ sievas, nevis pa tēmu, tā teikt, kaut gan viņam bija jāatkāpjas pēc būtības kā galvenajam atbildīgajam ierēdnim. Nu, Dombrovskis, protams, ir absolūti vainīgs, jo viņa valdības laikā 2009.gadā tika reorganizēta būvinspekcija, tā kā viss ir loģiski. Es domāju, ka iemesls ir ne tikai šis. Viņš, protams, ir ļoti piekusis, tur koalīcijā nemitīgi notiek nomelnošana, skaidrošanās, ja, viņš vienkārši ir piekusis 4 gados, ir īstais brīdis, lai aizietu.”

Jekaterina Safronova, raidījuma vadītāja: “Mūsu klausītāji šodien Jūs ir nosaukuši to kandidātu vidū, kurus viņi gribētu redzēt premjera amatā. Kā Jūs to vērtējat? Esat vai neesat gatavs? Kā notikumi attīstīsies tālāk?”

A.Lembergs: “Nu, klausītāji varbūt ir pamanījuši, ka pēc šī gada pašvaldību vēlēšanām jūnijā, kurās mana vadītā partija ieguva 70%.. gandrīz 70% balsu, es paziņoju, ka es sevi atsaucu kā premjera kandidātu. Turpināšu vadīt savu partiju un, protams, darbošos pilsētas pašvaldībā, bet premjera kandidāts vairs nebūšu. Šobrīd es tajā nesaskatu nekādas izmaiņas, jo vairāk, ka es uzskatu, ka vajag rīkot ārkārtas vēlēšanas, jo esošie cilvēki pie varas nāca ar meliem. Nepieciešamas jaunas vēlēšanas – pusgadu šajā sasaukumā, 4 gadus jaunajā sasaukumā, lai 14.gadā jaunā Saeima nostrādātu, visi redzētu tās darbu. Tas būtu loģiski un saprotami, jo esošajai koalīcijai tāpat neveidosies konstruktīvs darbs.”

V.Radionovs: “Lemberga kungs, noslēdzot mūsu nelielo interviju, ja iespējams, ļoti īsi – kā Jūs domājat, vai Rīgas mēram ir jāatkāpjas?”

A.Lembergs: “Nekādā gadījumā. Es paskaidrošu, kāpēc. Pašvaldības mērs neatbild par būvniecības nozari. Projektēšanas sertifikātus arhitektiem un projektētājiem valsts uzdevumā izsniedz sabiedriskas organizācijas. Ekspertīzes veic valsts nozīmēti sertificēti eksperti, ja. Un pašvaldība, apstiprinot projektu, to nevar atmest atpakaļ, un.. un pašvaldībai, objektu nododot ekspluatācijā, nav tiesību ierasties un kaut kādā veidā to kontrolēt. Dombrovska kompānija vienkārši grib no sevis, no valsts noņemt atbildību un uzlikt to uz pašvaldību pleciem.”

V.Radionovs: “Paldies!”

A.Lembergs: “Te ir skaidri jānodefinē, kurš par ko atbild.”

V.Radionovs: “Liels paldies!”

J.Safronova: “Paldies! Tiešajā ēterā sazinājāmies ar Ventspils mēru..”

A.Lembergs: “Jā, uz redzēšanos!”

J.Safronova: “..Aivaru Lembergu. Uz redzēšanos!”

Publicēts lapā: 27.11.2013