Kalendārs

Apsveikums LR proklamēšanas 95.gadadienā

Foto: Juris Presņikovs

Foto: Juris Presņikovs

Neatkarīgas Latvijas valsts proklamēšanas gadadiena – 18. novembris – ik gadu mums atgādina par to, cik bagāti esam – mūsu bagātība slēpjas mūsu valstī, mūsu tradīcijās, mūsu cilvēkos. Ir neizsakāmi svarīgi šos svētkus svinēt, par tiem runāt, lai valstiskuma sajūtu nezaudētu sevī un tā nepazustu arī nākamajās paaudzēs.


Nākamais Latvijai diemžēl būs zaudējuma gads – zaudēts tiks viens no Latvijas kā neatkarīgas valsts simboliem – Latvijas lats. Euro ieviešana, lai gan likumsakarīga, tomēr nav saskaņā ar laiku laikos pieredzētiem mūsu tautiešu centieniem būt neatkarīgiem, kā arī veidot un saglabāt savu nacionālo identitāti.

Globālajā pasaulē Latvijas nācijas intereses – augstākā vērtība, ko neviens, neviena valsts, lai cik liekulīgi tā uzdotos par Latvijas draugu, neaizstāvēs, kā tikai mēs paši. Cīņa pret kangariem – šodienas Latvijas būtiska aktualitāte.

Lai kādi nebūtu valstiskie lēmumi, Ventspilī mēs sargājam savu īpašo neatkarību, lai nodrošinātu ventspilnieku labklājību un Ventspils izaugsmi. Neatkarība nozīmē arī neatkarīgu attīstību, kas nav viegls uzdevums, jo pašam ir jānosaka savi mērķi, jāuzliek sava latiņa. Ventspilī esam raduši sev izvirzīt arvien augstākus mērķus un tos arī sasniegt, un par šo iespēju es vēlos pateikties ikvienam ventspilniekam, kas ar savu ikdienas darbu palīdz Ventspilij augt un attīstīties!

Ventspils pilsētas domes vārdā sveicu jūs visus Latvijas valsts dzimšanas dienā! Vēlu ikvienam ventspilniekam veselību, izturību, kā arī vēlmi un gribasspēku darboties sevis, savu tuvāko, savas pilsētas un savas valsts labā, jo tieši mēs paši esam savu panākumu atslēga!

Publicēts lapā: 15.11.2013