Kalendārs

Apsveikums Ziemassvētkos un Jaunajā gadā (2012.g.)

Foto: Juris Presņikovs

Ziemassvētki ir laiks, kad kavējamies pārdomās – atmiņās pārcilājam gada spilgtākos notikumus un ar jaunu apņēmību raugāmies nākotnes iecerēs. Ziemassvētki ir laiks, kas mūs sapulcina ar vistuvākajiem cilvēkiem, un mēs izbaudām dzīves vislielāko vērtību – savstarpējo satikšanos un ģimenes kopību. Ziemassvētki ir sirsnības un mīļuma svētki!

Arī Ventspils pilsētai Ziemassvētku laiks ir gada notikumu, padarīto darbu analīzes un jaunu ieceru apņēmības laiks.

Ko esam paveikuši, lai ikdienā padarītu savu iedzīvotāju ikdienas soli vieglāku un labāku? Mazajiem ventspilniekiem izveidojām jaunus rotaļlaukumus, skolēniem iekārtojām mūsdienīgi aprīkotus dabaszinību kabinetus, savukārt skolotājus nodrošinājām ar jauniem portatīvajiem datoriem. Kā katru gadu turpinājām pilsētas ielu labiekārtošanu un jaunu veloceliņu izbūvi, kuru kopējais garums sasniedz jau gandrīz 40 km. Siltinājām ēkas un domājām par pilsētas infrastruktūras labiekārtošanu iedzīvotāju labsajūtai un ērtībām.
Jaunatklātās rūpnīcas – «Malmar Sheet Metal» un «Ventspils Metināšanas rūpnīca» – nodrošināja iespēju vēl kādam ventspilniekam iegūt jaunu darbavietu.

Īpašu uzmanību veltījām arī kultūras mantojuma atjaunošanai. Pēc restaurācijas tika atklātas Livonijas ordeņa pils 2.stāva telpas, kurās dažādu laikmetu atstātās pēdas pils vēsturē palīdz iepazīt mūsdienu laika garam atbilstošā pils ekspozīcija. Pēc restaurācijas Ventspilī ir atgriezusies arī simtgadīgā Mazbānīša lokomotīve.

Šis gads Ventspilij ir bijis īpašs, jo saņēmām mūsu darba augstu novērtējumu gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā. Ventspils pilsētas pašvaldība šī gada septembrī kā labākā Latvijā tika atzīta par «Eiropas gada pašvaldību 2012» Latvijā, kā arī Eiropas līmenī tikām pārliecinoši novērtēti – Ventspils pilsētas pašvaldība ieguva 3.vietu starp Eiropas Savienības pilsētām Eiropas Komisijas konkursā «Eiropas gads 2012 aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei».

Izcilus panākumus vairākos starptautiskos konkursos guvis arī Ventspils pilsētas pašvaldības pērn aizsāktais projekts «Valsts valstī» – iepriekš iegūtajām balvām decembrī pievienojot arī uzvaru starptautiskajā konkursā «Eiropas Izcilības balva 2012» kategorijā «Kampaņu uzsākšana», kā arī saņemot šī konkursa žūrijas speciālbalvu par radošumu un inovatīvu pieeju.

Tas viss un daudz kas cits šogad ir padarījis mūsu, ventspilnieku, ikdienu daudzveidīgāku un interesantāku. Taču pašapmierinātībai nav pamata, priecājoties par sasniegto, – mums priekšā daudz darāmā, kas veicams nākamajā un turpmākajos gados, rūpējoties par Ventspils izaugsmi un ikviena ventspilnieka labklājību.

Mīļie ventspilnieki, lai jums izdodas šajā īpašajā svētku laikā piedzīvot Ziemassvētku brīnumu, sajust mieru un līdzsvaru dvēselē, izjust kopības svētkus ar saviem mīļajiem! Lai Jaunais gads atnāk ar piepildījumu tam, ko visvairāk vēlaties, ar dzīvesprieku, stipru veselību un mīlestību!

Patiesā cieņā
Aivars Lembergs,
Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs

Publicēts lapā: 20.12.2012