Kalendārs

Valsts maksā morālā kaitējuma atlīdzību t.s. Grinberga lietā (07.12.2012.)

Foto: J.PresņikovsEsmu saņēmis vēstuli no LR Finanšu ministrijas, ka tā ir nosūtījusi izpildei Tieslietu ministrijai LR Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātas 2011.gada 21.jūnija spriedumu par morālā kaitējuma kompensāciju saistībā ar t.s. Grinberga lietu.

Ar 2012.gada 6.novembrī likumīgā spēkā stājušos spriedumu nolemts piedzīt no Latvijas Republikas par labu man atlīdzību kopumā 7257 LVL, tai skaitā par morālo kaitējumu, par tiesāšanās izdevumiem, samaksātajām valsts nodevām un pretapelācijas sūdzības iesniegšanu.

Prasību pret valsti Ģenerālprokuratūras un Finanšu ministrijas personā tiesā iesniedzu 2008.gada septembrī, prasot morālā kaitējuma kompensāciju par KNAB izmeklētāju un prokuroru nelikumīgajām darbībām.

Grinberga lietas kriminālprocesa ierosināšana un virzības gaita kopš tā sākuma 2005.gadā bija tiesiski nepamatota un partijas „Jaunais laiks” valdes locekļa, toreizējā ekonomikas ministra K.Kariņa iniciēta. Visas trīs Latvijas Republikas tiesu instances (Kuldīgas rajona tiesa, Kurzemes apgabaltiesa un Augstākās tiesas senāts) mani atzina par nevainīgu celtajās apsūdzībās un pilnībā attaisnoja. Savukārt LR Ģenerālprokuratūra kriminālprocesa virzības gaitā pat necentās atjaunot tiesiskumu, bet līdz pat pēdējai instancei uzturēja savu absurdo apsūdzību.

Biju ar mieru no kompensācijas atteikties, par to saņemot Ģenerālprokuratūras atvainošanos. Taču acīmredzot samaksāt nodokļu maksātāju naudu šai institūcijai ir vieglāk nekā atvainoties par tās prettiesisko darbību.

Publicēts lapā: 7.12.2012