Kalendārs

Apsveikums valsts 94.gada dienā

Foto: Juris Presņikovs

Līdzīgi kā mēs katrs svinam savu dzimšanas dienu, arī Latvija ik gadu svin svētkus – Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadienu. Ar sarkano krāsu kalendārā atzīmētais datums ir viens no atskaites punktiem gada ritumā, kad izvērtējam līdz šim paveikto un pārdomājam gaidāmos darbus.

Šis gads Ventspilij ir īpašs, jo esam saņēmuši mūsu darba augstu novērtējumu gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā. Ventspils pilsētas pašvaldība šī gada septembrī tika atzīta par Eiropas gada pašvaldību 2012 Latvijā, novērtējot kā labāko nacionāla mēroga konkursā, kuru rīkoja Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Izglītības un zinātnes ministriju, Veselības ministriju, Labklājības ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Uzvara nacionālajā konkursā deva Ventspilij iespēju piedalīties Eiropas mēroga konkursā un spēkoties ar citām Eiropas pašvaldībām, un Ventspils pilsētas pašvaldības veikums tika pārliecinoši novērtēts arī Eiropas līmenī – Ventspils pilsētas pašvaldība ieguva 3.vietu Eiropas Komisijas konkursā „Eiropas gads 2012 aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei”.

Izcilus panākumus jau četros konkursos guvis arī Ventspils pilsētas pašvaldības pērn aizsāktais projekts „Valsts valstī” – iegūtas 3 balvas – Grand Prix, zelta medaļa un skatītāju balva – starptautiskajā radošās izcilības konkursā „ADwards”, sudraba godalga starptautiskajā Kijevas reklāmas konkursā,  2 apbalvojumi – zelta un sudraba āmuri – 13.starptautiskajā reklāmas konkursā „Golden Hammer” un godalga mārketinga izcilības konkursā “Password 2012”. Kampaņa iekļuvusi finālā arī starptautiskajā konkursā „European Excellence Awards 2012”, kurā uzvarētājus noskaidros šī gada decembra sākumā Londonā.

Es tāpat kā visi Ventspils patrioti lepojos ar Ventspils un ventspilnieku panākumiem. Nebēdāsim par to, ka ir cilvēki, kas mūs peļ – kā zināms, tie, kuri dzīvē neko nav izdarījuši un grib diskreditēt citu paveikto, nereti ar tukšiem vārdiem aizsedz pašu nepadarītos darbus un savu nevarēšanu. Nepamatotie uzbrukumi Ventspilij un ventspilniekiem mūs tikai norūda un liek mums vēl vairāk mobilizēties radošam, pašaizliedzīgam un ražīgam darbam.

Šajā svētku reizē vēlreiz pateicos ikvienam ventspilniekam par ieguldīto laiku un darbu savas pilsētas un valsts attīstībā! No sirds sveicu jūs Latvijas neatkarības proklamēšanas 94.gadadienā, vēlot katram ventspilniekam cerību piepildījumu, dzīvesprieku, panākumus ikdienas darbos, veselību un ticību Ventspils un Latvijas sekmīgai attīstībai nākotnē!

Publicēts lapā: 16.11.2012