Kalendārs

Kā pašvaldību vadītāji vērtē peripetijas ap Ventspils mēra krēslu? (Latvijas avīze, 31.10.2012.)

Lielvārdes novada pašvaldības priekšsēdētājs Imants Balodis: 
”Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža rīkojumu par Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga atstādināšanu vērtēju kā ļoti pārsteidzīgu.

Tas nav ne pamatots, ne pareizs. Tiesa visu izvērtēs, un, ja galu galā rīkojumu atzīs par nepamatotu, ministram pašam būs jāatkāpjas. Vispār jau mūsu valstī ir daudz svarīgākas lietas, kas jārisina, lai vairotu sabiedrības labklājību, nevis nodarbotos ar mēru atstādināšanu. Diemžēl pēdējā laikā svarīgie jautājumi paliek otrajā vai pat trešajā plānā, un no Sprūdža aizvien vairāk dzirdam tikai skaļas un nepārdomātas frāzes.”

Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs 
Bartaševičs: 
”Manuprāt, lēmumu par mēra atstādināšanu no amata var pieņemt tikai tiesa, it īpaši, ja tiek runāts par kādiem likuma pārkāpumiem, noziegumiem. Mērs ir deputātu ievēlēts, bet deputātus ievēl paši iedzīvotāji. Tāpēc uzskatu, ka viens cilvēks nevar uzņemties šāda lēmuma pieņemšanu. Tas, vai Lembergs turpmāk būs vai nebūs Ventspils mērs, ir atkarīgs no vēlētājiem, kā arī no tiesvedības rezultātā pieņemtā lēmuma.”

Vecumnieku novada pašvaldības priekšsēdētājs Rihards 
Melgailis: 
”Vairāk sliecos uz to, ka faktiem ir jābūt pierādītiem ar tiesvedības palīdzību. Iedzīvotāju ievēlētu amatpersonu nevar atstādināt no amata. Ja var, tad tikai uz laiku. Rodas jautājums: ja tiesā izrādīsies, ka šajā lietā viss ir kārtībā, un rīkojums pierādīsies kā nepamatots, vai ministrs nesīs atbildību?”

Inčukalna novada domes priekšsēdētājs Arvīds Blaus: 
”Kā vispār ministrs domes ievēlētu priekšsēdētāju var atstādināt no amata?! Būtu jāmaina likumdošana, lai ministram nebūtu tādas teikšanas. Turklāt ar Lemberga lietu prokuratūra nodarbojas jau gadiem ilgi, visi fakti jau sen cilvēkiem bija pieejami. Tādēļ nesaprotu, kāpēc Sprūdžam kaut kādi par Lembergu no prokuratūras izsniegtie fakti šķiet “šokējoši”?! Laikam tikai tāpēc, ka viņš ir pavisam jauns ministrs. Uzskatu, ka tiesa ilgs gadiem ilgi, un es neizslēdzu, ka beigās Lembergam vēl maksās kompensāciju.”

Salaspils domes priekšsēdētājs Raimonds 
Čudars: 
”Es īsti neredzu jēgas tam visam. Lembergs jau no pienākumu pildīšanas bija atstādināts pirms šā rīkojuma, turklāt Lemberga lietu jau sen izskata prokuratūra. Kā arī mums visiem jārēķinās ar to, ka deputāti un priekšsēdētājs ir iedzīvotāju ievēlēti. Lai ministrs varētu atstādināt priekšsēdētāju no amata, ir jābūt būtiskiem iemesliem un pierādāmiem faktiem. Vienīgais, kas mani baida šādās situācijās, ir tas, ka jebkura pašvaldības vadītāja iespējas aizstāvēt savas intereses tiesas instancēs, nokļūstot tādā vai līdzīgā situācijā, var būt apgrūtinātas, jo process ļoti ieilgst un šajā brīdī var tikt apgrūtināta arī politiskā darbība.”

Avots: www.la.lv

Publicēts lapā: 31.10.2012