Kalendārs

Cienījamie ventspilnieki un pilsētas viesi! (02.08.2012.)

Foto: Juris Presņikovs

Tradīciju ik gadu svinēt pilsētas dzimšanas dienu kā pirmie Latvijā aizsākām vēl pagājušajā gadsimta 90ajos gados. Šobrīd Pilsētas svētki jau ir kļuvuši par neatņemamu Ventspils dzīves sastāvdaļu – tos ik gadu ar nepacietību gaida gan pilsētas iedzīvotāji, gan viesi, piešķirot tiem īpašu nozīmi savā apmeklējamo pasākumu plānā.

Ventspilī ir izkopta tradīcija pilsētas iedzīvotājiem pilsētas dzimšanas dienā dāvināt ko vērtīgu. Šī gada lielākā dāvana ir restaurētais Livonijas ordeņa pils komplekss un jaunā ekspozīcija Ventspils pilsēta un novads vēstures ritumā zem dažādām varām.

Savukārt Pārventas iedzīvotājus iepretim Pārventas bibliotēkai priecēs puķu skulptūra Mārīšu ģimene uz margrietiņas zieda. Tā ir jau astotā puķu skulptūra Ventspilī.

Ik gadu svētkos atskatāmies uz padarīto aizvadītajā gadā – ir izbūvēti veloceliņi, rekonstruētas ielas, attīstīta ražošana un ostas darbība. Esam saņēmuši arī starptautisku atzinību – Ventspils brīvostu laikraksta Financial Times pētnieki ir atzinuši par otru labāko brīvo ekonomisko zonu starp pasaules ostām, savukārt ventu kampaņa ir izcīnījusi starptautiskas godalgas vairākos prestižos mārketinga un reklāmas festivālos. Tomēr pilsētas pašvaldības darbībai vissvarīgākais vērtējums ir cilvēku izvēle savu laiku pavadīt Ventspilī.

Sirsnīgi sveicu ikvienu ventspilnieku Ventspils pilsētas 722.dzimšanas dienā! Novēlu ikvienam ventiņam šajās svētku dienās izjust gandarījumu par savu pilsētu un lepnumu par savu ģimeni. Izbaudiet Pilsētas svētkus, gūstiet iedvesmu turpmākajam darbam! Šī enerģija ļoti noderēs jaunu ideju un projektu īstenošanai mūsu pilsētā. Savukārt pilsētas viesiem novēlu izmantot visas Ventspils piedāvātās iespējas un gūt pozitīvus iespaidus par pilsētā redzēto un piedzīvoto.

Lai mums visiem skaisti šie svētki!

Ar cieņu
Aivars Lembergs,
Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs

Publicēts lapā: 2.08.2012