Kalendārs

ASV Latviju izmanto kā nenogremdējamu aviobāzes kuģi, par kura uzturēšanu nav jāmaksā (04.07.2012.)

Foto: F64 / Nora Krevena„Pēc manām domām, Latvijas un ASV attiecības atrodas dziļā krīzē. Latvija tiek izmantota kā ASV ģeopolitisko interešu realizācijas vieta, kā nenogremdējams aviobāzes kuģis, par kura uzturēšanu nav jāmaksā. Faktiskās attiecības starp valstīm raksturo ekonomiskās attiecības, un tajās ASV ir otrā desmita beigās Latvijas partneru ziņā, tā ir pat mazāks partneris, piemēram, eksporta ziņā nekā Alžīra,” savā iknedēļas preses konferencē, komentējot ASV Valsts sekretāres Hilarijas Klintones vizīti Latvijā, sacīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

„Kā jūs zināt, kopš Latvija nav Padomju Savienības sastāvā un Varšavas līguma dalībvalsts, būtiski ir mainījusies Latvijas tautsaimniecības struktūra. Kad Latvija bija Varšavas pakta valsts, tad valsts kopproduktā 7% sastādīja militāri rūpnieciskais komplekss. Kopš Latvija ir NATO un Latvijas galvenais ekonomiskais partneris ir ASV, militāri rūpnieciskais komplekss Latvijas tautsaimniecībā veido nulli, praktiski nulli,” klāstīja Lembergs.

„ Ja mēs runājam par kravu tranzītu uz Afganistānu, tad tā vērtība ir apmēram 1 miljons latu, kas ir pielīdzināms apmēram 200 000 tonnām akmeņogļu. Ja piemēram, tāds terminālis kā „Batic Coal terminal” pusgadā ir pārkrāvis 2,6 miljonu tonnu, tad šis terminālis viens pats dod 13 reizes vairāk Latvijas tautsaimniecībai nekā viss NATO kravu tranzīts cauri Latvijai. Cilvēki domā, ka tas ir kaut kas nozīmīgs, bet viņi tiek dezinformēti. Tā ir tīrākā propaganda! Protams, amerikāņi ir amerikāņi, viņi saprot lietišķu valodu. Ja kāda prostitūta ir gatava atdoties par velti, tad kāpēc viņai maksāt? Tāpēc arī Latvija ar sirdi un dvēseli atdodas, par to nesaņemot pretī nevienu santīmu. Un runāt par fanfārām ir pilnīgas muļķības,” norādīja pašvaldības vadītājs.

„Es domāju, ja ASV uzskata, ka vajag kādiem dāvāt naudu un atdot īpašumus, tad tā lieta ir ļoti vienkārša – lai ASV iedod Latvijai naudu, un Latvija tad to naudu iedos tam, kam viņi grib. Un ASV 35 miljoni latu Latvijai – tā nav nauda. Un viss, stāsts izstāstīts,” rezumēja Lembergs.

Publicēts lapā: 4.07.2012