Kalendārs

Rīgas Apgabaltiesas lēmums man ir labvēlīgs (22.06.2012.)

Foto: F64 / Jānis SaliņšRīgas Apgabaltiesa šodien lielākajā prasības daļā atteica atzīt Anglijas tiesas lēmumu par manu aktīvu iesaldēšanu un atzina to tikai daļēji. Tā atcēla attiecīgos Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumus: 2011.gada 25.jūlija lēmums tika atcelts pilnībā un Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2011.gada 13.jūnija lēmums tika atcelts daļēji.

Pēc būtības prasītāji šajā lietā ir cietuši pilnīgu sakāvi, jo, lai gan Latvijas tiesu varā nav pilnīgi neatzīt citas Eiropas Savienības dalībvalsts (šajā gadījumā – Anglijas) tiesas pieņemtu lēmumu, tomēr Rīgas Apgabaltiesa ir noraidījusi prasītāju būtiskākās izvirzītās prasības.

Svarīgākās izmaiņas attiecas uz faktu, ka Rīgas Apgabaltiesa ir atteikusi nodrošināt Anglijas tiesas lēmuma izpildi Latvijā. Tas nozīmē, ka ir atceļami nelikumīgie un juridiski absurdie aizlieguma ieraksti Uzņēmumu reģistrā, ar kuriem bija aizliegts rīkoties ne tikai ar man piederošām akcijām un kapitāla daļām, un it kā piederošām „patiesā labuma guvēja tiesībām”, bet arī ar manam dēlam Anrijam Lembergam piederošām akcijām, kapitāla daļām un viņam it kā piederošām tiesībām. Nekādi aizliegumi nav reģistrējami arī Zemesgrāmatā un Ceļu satiksmes drošības direkcijā.

Rīgas Apgabaltiesa savā lēmumā ir precīzi uzskaitījusi tos man piederošos nekustamos īpašumus un transporta līdzekļus Latvijā, kurus ir aizliegts atsavināt un ar kuriem aizliegts veikt darījumus un samazināt to vērtību.

Tāpat precizēts, ka minētais aizliegums attiecas tikai un vienīgi uz man piederošām, Latvijā reģistrētu kapitālsabiedrību kapitāldaļām un akcijām.

Tomēr Rīgas Apgabaltiesa ir atteikusi jebkādā veidā Latvijā atzīt tos Anglijas tiesas iesaldēšanas rīkojumā norādītos aizliegumus, kas attiecas uz man un Anrijam Lembergam it kā piederošām „patiesā labuma guvēja tiesībām”, kas izriet no akcijām un kapitāldaļām, uz kurām mums nav nekādu juridisku tiesību. Tāpat Rīgas Apgabaltiesa nav atzinusi, ka kādai no iesaldēšanas rīkojumā minētajām Latvijā reģistrētajām kapitālsabiedrībām būtu uzliekami absurdie ierobežojumi rīcībai ar tām piederošu mantu.

Rīgas Apgabaltiesa ir precizējusi, ka šis aizliegums neaizliedz man rīkoties ar jebkuru man Latvijā piederošu mantu vai atbrīvoties no tās parastā un pienācīgā darījuma gaitā.

Līdz ar to Rīgas Apgabaltiesas lēmums ir vērtējams kā man labvēlīgs, jo tas ir maksimums, ar ko es varēju rēķināties, pārsūdzot Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu. Tā kā „Vitol” manā skatījumā ir cietis sakāvi.

Publicēts lapā: 22.06.2012