Kalendārs

Kategoriski iebilstu pret Latvijas dalību Visaginas atomelektrostacijas būvniecībā (11.05.2012.)

Foto: F64

Esmu kategoriski pret to, ka Latvijas valsts vai Latvijas valstij 100% piederoša kompānija „Latvenergo” ar 1 miljardu eiro lielu investīciju piedalās Visaginas atomelektrostacijas būvniecībā. Ar to Latvija ieguldīs vienu miljardu eiro Lietuvas ekonomiskajā izaugsmē, bet Latvijas valstij nav jāiegulda nauda kaimiņvalsts ekonomikas izaugsmē.

Runāsim vienkārši: kurš saņems nekustamā īpašuma nodokli, kura pašvaldība? Visagina! Kurš saņems zemes nodokli? Visagina! Kurš saņems iedzīvotāju ienākuma nodokli? Lietuva! Kurš saņems akcīzes nodokli, kad tur kāds strādās un ēdīs, dzers alkoholu un pīpēs? Lietuva! Kurš saņems PVN? Lietuva! Kas būs galvenie būvmateriālu piegādātāji? Lietuvas kompānijas! Kas būs galvenie būvētāji? Lietuvas kompānijas! Kur ir Latvijas ieguvums?

Šobrīd, kad ir brīvs elektroenerģijas iepirkuma tirgus, tas, ka Latvija piedalās, nenozīmē, ka Ventspils pašvaldība pirks no Visaginas elektrību. Mēs pirksim elektroenerģiju, kur tā būs lētāka. Elektrībai jau nav nacionalitātes. Elektrība ir enerģija, kuru pērk par izdevīgāko cenu, un viss! 2006.gadā Kalvītis tur tā nomāžojās, un mūsējie turpina māžoties.

Vai mums nav kur ieguldīt miljardu eiro Latvijas tautsaimniecības izaugsmē? Par šo naudu var uzbūvēt apmēram 200 jaunas rūpnīcas, kurās varētu strādāt 20 000 cilvēku. Ar to varētu radikāli samazināt bezdarbu Latvijā. Par šo naudu var uzbūvēt 300 bērnudārzus.

Es nemaz nerunāju par to, ka Visaginas atomelektrostacija atrodas pārdesmit kilometru attālumā no Daugavpils. Viņi jau speciāli pielikuši pie Latvijas robežas, un paldies viņiem par to. Lai tie lietuvieši ar poļiem vai bez poļiem to finansē. Ja privātie no Latvijas piedalās, tad lai Dombrovskis, laipni lūdzu, personīgi piedalās, ja viņam ir miljards vai miljons, lai tik iegulda! Uz priekšu! Lai izlaiž akcijas un katrs, kurš grib, lai piedalās. Ja jums ir lats, nopērciet vienu akciju Visaginas atomelektrostacijā. Lai būvē Latvijā. Kā reiz aiz robežas ir Latgale. Tur nav liels attālums. Tad jājautā, vai tādā programmā lietuvieši maz piedalītos? Viņi teiktu: „Aizmirstiet.

Publicēts lapā: 11.05.2012