Kalendārs

Starp Latvijas ietekmīgākajiem politiskajiem ‘tvītotājiem’ – Lembergs, Liepnieks un Zanders (18.04.2012.)

Desmit visietekmīgāko politisko “tvītotāju” vidū Latvijā iekļuvuši politiķi, žurnālisti un arī politiskie konsultanti, tostarp Ventspils mērs Aivars Lembergs, premjers Valdis Dombrovskis (V), bijušais politiķu padomnieks un “Puaro” pārstāvis Jurģis Liepnieks un žurnāla “Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele, liecina sabiedrisko attīcību tīkla “Mediju Tilts/Burson-Marsteller” veidots pētījums “Ietekmīgākās politiskās “Twitter” balsis”.

Starp ietekmīgākajiem Latvijas politiskajiem “tvītotājiem” minēti arī izglītības ministrs Roberts Ķīlis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (ZRP), reģionālās attīstības, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (ZRP), Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs (V), žurnālists un politiskais komentētājs Māris Zanders, kā arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Pētījums tika veikts, strādājot ar sociālo mediju analīzes kompāniju “Klout”. Pētījuma mērķis – apzināt visietekmīgākos politiskos tvītotājus katrā no G-20 grupas valstīm un vēl sešās valstīs, tostarp Latvijā.

Pētījums mēra “tvītotāju” ietekmi, izmantojot “Klout” punktu sistēmu – “Klout Score”. “Burson-Marsteller” globāli izveidoja gandrīz 1000 ietekmīgāko politisko tvītotāju sarakstu 26 valstīs. Tas ietvēra politiķus, žurnālistus, blogerus, politiskos konsultantus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus, kā arī industriju un tirdzniecības asociācijas. Pētījuma dati tika apkopoti šā gada martā, balstoties uz 90 dienu aktivitātes periodu. Pētot Ķīnu, kur “Twitter” netiek lietots, pētījuma analīze tika veikta, izmantojot sociālo mediju platformu “Weibo”.

Pētījuma globālos rezultātus iespējams aplūkot šeit.

Publicēts lapā: 18.04.2012