Kalendārs

Valentīndienu atzīmē 39% Latvijas iedzīvotāju, vakaru vēlas pavadīt tajā skaitā ar Lembergu (Diena.lv, 14.02.2012.)

39% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atzīmē 14.februāri. Gandrīz piektā daļa Latvijas iedzīvotāju ar savu mīļoto cilvēku iepazinušies internetā, bet ja nebūtu satikušies – labprāt Valentīndienas vakaru pavadītu Laura Reinika, Ģirta Ķestera, Aivara Lemberga un Rīgas “Dinamo” hokejistu – brāļu Rēdlihu sabiedrībā, liecina vairāku Latvijas uzņēmumu veiktā aptauja.
To, ka Valentīndiena netiek svinēta, atzīmējuši 50% respondentu, – Valentīndienu, liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia un LNT raidījuma 900 sekundes aptauja. Savukārt 11% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā. 65% aptaujas dalībnieku pauduši atbalstu Valentīndienas svinēšanai Latvijā, bet pretējās domās ir 25% aptaujāto. Desmitajai daļai (10%) respondentu nav viedokļa minētajā jautājumā.

Gandrīz piektā daļa Latvijas iedzīvotāju ar savu mīļoto cilvēku iepazinušies internetā, liecina veikalu tīkla “Maxima” veiktās aptaujas rezultāti. Tāpat 22% aptaujāto savas otrās pusītes sastapuši draugu rīkotās dzimšanas dienās, kāzās un citās svinībās. 11% respondentu ar savu mīļoto iepazinušies darbā, savukārt desmitā daļa aptaujas dalībnieku pašlaik bauda brīva cilvēka statusu.

Starp interesantākajām iepazīšanās situācijām nosaukta satikšanās, iznesot atkritumus vai stāvot rindā pie publiskās tualetes, kā arī appludinot kaimiņu, iekļūstot ceļu satiksmes negadījumā vai iegādājoties govi saimniecībai.

Atzīmējot neparastākās vietas, kur sastapt savu otro pusīti, 22% aptaujāto norādījuši dzemdību namu, 16% uzskata, ka tas varētu būt policijas iecirknis, turpretī 13% ir pārliecināti, ka mīļoto cilvēku būtu neierasti sastapt bērēs un tiesas sēdē. Kā jocīgākās iepazīšanās vietas minētas arī satiksmes sastrēgums un mežs.

Vērtējot iedzīvotāju iepazīšanās paradumus, 25% respondentu ir pārliecināti, ka „vidējais” Latvijas iedzīvotājs iepazīstas bez jebkādiem kompleksiem – sarunu uzsākot ar pirmo frāzi, kas ienāk prātā. „Vidējā” Latvijas iedzīvotāja raksturīgākā īpašība pirmajā „randiņā” ir atturīga pieklājība – tā uzskata trešdaļa aptaujas dalībnieku. 13% respondentu domā, ka „vidējam” latvietim ir raksturīga neparastas tikšanās vietas izvēle, savukārt desmitā daļa kā raksturīgāko rīcību pirmajā tikšanās reizē min mobilā telefona spaidīšanu, tādējādi slēpjot satraukumu. Par procenta punktu mazāk atzīmēti arī tādi varianti kā uztraukums uz ģībšanas robežas, „sulīgi” joki un dārgs restorāns, kas ikdienā nav pa kabatai.

Veiksmīgas iepazīšanās priekšnoteikumu augšgalā ar 23% aptaujāto atbalstu ierindojusies pārliecība, ka svarīgākā ir „īstā vieta un laiks”, 18% uzskata, ka priekšnoteikumi nav svarīgi un viss notiks tad, kad tam ir jānotiek. Tikmēr 15% aptaujas dalībnieku kā veiksmīgas iepazīšanās svarīgāko priekšnoteikumu norādījuši labu humora izjūtu. Tāpat aptaujātie Latvijas iedzīvotāji ir pārliecināti, ka iepazīstoties noteikti nepievils drosme un pārliecība par sevi, un ļoti būtiska ir arī inteliģence un labas manieres.

Kā labāko apsveikumu Valentīndienā iedzīvotāji atzītu mīļotā cilvēka pagatavotu mielastu, savukārt liecina uzņēmuma “Electrolux” veiktais pētījums “Passion for Food”. Aptaujā atklāts, ka pāri visaugstāk vērtē partnera veltīto uzmanību un rūpes otra iepriecināšanai.

Aptaujātie atzinuši, ka vislielāko prieku sagādā dāvanas ar personīgu pieeju – 40% respondentu vēlētos ar savu partneri romantiskā gaisotnē iemalkot kādu dzērienu, savukārt 32% aptaujas dalībnieku Valentīndienā vēlētos saņemt no sava mīļotā pēdu masāžu.

Avots: www.diena.lv

Publicēts lapā: 14.02.2012