Kalendārs

Pašvaldība daļu brīvo naudas līdzekļu ieguldīs attīstībā (12.01.2012.)

Daļu no uzkrātajiem brīvajiem naudas līdzekļiem Ventspils pašvaldība šogad ieguldīs attīstībā, šodien preses konferencē informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”).

“Mēs finanšu gadu esam beiguši ar pozitīvu bilanci. Pašvaldības kontos kopumā ir gandrīz 12 miljoni latu brīvās naudas, tai skaitā tieši pašvaldības nauda bez valsts naudas un Eiropas Savienības naudas ir 9,7 miljoni latu,” informēja Lembergs.

Brīvo naudas līdzekļu atlikums pagājušā gada laikā ir pieaudzis par 1,3 miljoniem latu. “Plānojot 2012. gada budžetu, šo brīvo naudas līdzekļu atlikumu samazināsim apmēram līdz četriem miljoniem, brīvo naudu ieguldot attīstībā,” informēja Ventspils mērs.

Tas, ka pašvaldības brīvo naudas līdzekļu atlikums šogad tiks samazināts par 5,4 miljoniem latu, skaidrojams arī ar to, ka valdība konsolidācijas pasākumus valsts budžetā lielā mērā veic uz pašvaldību rēķina. Piemēram, autoceļu fonda samazinājums Ventspilij būs gandrīz divi miljoni latu. Savukārt 3,4 miljonus latu brīvās naudas pašvaldība atvēlēs investīcijām.

2012. gada Ventspils pašvaldības budžetā ieņēmumi plānoti 29,68 miljonu latu apmērā, bet plānotie izdevumi ir 37,90 miljoni latu. “Tērēsim stipri vairāk nekā mums būs kārtējā gada ieņēmumi, bet vienalga mums gada beigās būs četri miljoni latu brīvo naudas līdzekļu atlikums,” piebilda Lembergs.

Avots: www.ventasbalss.lv

Publicēts lapā: 12.01.2012