Kalendārs

Apsveikums Ziemassvētkos un Jaunajā gadā (2011.g.)

Foto: Oskars Jūra

Cienījamie ventspilnieki!

Ziemassvētki ir tas laiks, kad, neskatoties uz to, ka ārā valda ziemai neraksturīgā pelēcība, gribas mazliet atlikt domas par darbu un citām rūpēm un domāt baltas un gaišas prieka un laimes domas.

Domāt ir tikpat dabiski kā elpot. Personīgi es, lai kur arī nebūtu, domāju, ko labu varētu izdarīt mūsu pilsētai, kā Ventspili padarīt interesantāku un skaistāku. Skatos citās pilsētās un valstīs, kas ir tas labais, ko no viņiem varētu pārņemt. Darot labas lietas, rodas gandarījuma sajūta. Gandarījuma sajūtu veicina arī labestība un došana. Ziemassvētkos cilvēki ir atvērtāki, devīgāki un sirsnīgāki. Tikko Ventspils baptistu lūgšanu namā izskanēja brīnišķīgs koncerts, kurā mēs devām mūsu līdzcilvēkiem, bērniem ar īpašām vajadzībām. Viens cilvēks var izdarīt tik, cik ir viņa spēkos, vai, cik atļauj paša rocība, bet mēs visi kopā esam daudz un daudz spējam dot ne tikai saviem līdzcilvēkiem, bet arī pilsētai.

Ventspils veiksmes stāsts ir veidots no daudziem mazākiem un lielākiem labiem darbiem. Ikdienā mēs par šiem labajiem darbiem aizmirstam, bet, par laimi, ir pilsētas ciemiņi, kuri mums par to atgādina. Šogad mēs savai pilsētai gribam uzdāvināt vairāk gaismas, kas jo spoži iemirdzēsies pirmajos Ziemassvētkos. Pagājušajā gadā Ziemassvētkos Ventspils ieguva rekonstruētu Ventas paceļamo tiltu, bet šogad 25. decembrī atjaunotais Ventas tilts pirmo reizi iemirdzēsies svētku rotā un tiks svinēti Tilta svētki Ziemassvētkos.

Ziemassvētki ir Jēzus Kristus dzimšanas svētki, kad mēs pateicamies par Labo vēsti, ko mums atnesa Jēzus bērniņa piedzimšana, bet šis ir arī kopā būšanas laiks. Tāpēc aicinu ikvienu ventspilnieku un pilsētas viesi šajos svētkos rast laiku, lai pabūtu kopā ar saviem mīļajiem, ģimeni un draugiem, atcerētos visu labo, kas šogad ir noticis, un rastu jaunas ieceres Jaunajam gadam. Tāpat rosinu Ziemassvētkos piedalīties vienas no šī gada mirdzošākajām dāvanām – Ventas tilta jaunā apgaismojuma – atsaiņošanā.

Lai priecīgi un gaiši Ziemassvētki un brīnumains Jaunais 2012.gads!

Patiesā cieņā

Aivars Lembergs

Ventspils pilsētas Domes priekšsēdētājs

Publicēts lapā: 22.12.2011