Kalendārs

Valdošā koalīcija nav paredzējusi izpildīt kaut vienu priekšvēlēšanu solījumu (16.12.2011.)

Foto: F64

No valdošās koalīcijas ne Vienotība, ne Zatlera Reformu partija budžetā nav paredzējušas izpildīt kaut vienu priekšvēlēšanu solījumu. Atceramies, ka tika solīts, ka nodokļi netiks paaugstināti – tas nav noticis, jo nodokļi ir paaugstināti. Tika solīts samazināt nodokļus darbaspēkam, bet tie netiek samazināti. Tika solīts no 1,5 gadu vecuma bezmaksas bērnudārzs, bet šīs solījums netiek pildīts, tika solīta bezmaksas augstākā izglītība, bet tas, protams, arī netiek pildīts. Tika solīts, ka būtiska daļa no uzņēmumu ieņēmumu nodokļa tiks atvēlēta pašvaldībām, bet solījums nav izpildīts. Tā es jums varētu turpināt bez gala.

Turklāt par šiem jautājumiem vakar bija balsojums Saeimā, un interesantākais ir tas, ka pašas šīs partijas, kuru programmās tas ir ierakstīts, balsoja pret! Viņi balsoja pret savu partiju 4000 zīmju programmām, kurās tas ir ierakstīts! Bet par viņiem balsoja vēlētāji, jo viņiem bija šādas programmas. Ja programmā nekas tāds nebūtu ierakstīts, tad nebūtu ko pārmest, viss būtu bijis godīgi un neviens nemelotu, bet tagad vadošā koalīcija vadās pēc principa „Kā var nemelot?!”

Es vēlos pateikt, ko es nedarītu tā, kā darīja Valdis Dombrovskis. Pirmkārt, es nekad mūžā netērētu 110 miljonus latu valsts budžeta naudas „airBaltic” problēmu risināšanai, bet atrastu kādu, kas šos 110 miljonus valsts vietā iemaksātu. Līdz ar to valsts ietaupītu 110 miljonus latu valsts budžeta naudas tādu funkciju īstenošanai, kas ir raksturīgas valstij. Otrkārt, ir absolūti nepamatoti, ka valsts šajā laikā, kad tai ir ārkārtīgi daudz brīvu telpu, kur var izvietot valsts pārvaldes iestādes, vienlaicīgi finansēs VID jaunās ēkas būvniecību par 34 miljoniem latu, pils remontu par 20 miljoniem. Izskatās, ka notiks arī Valmieras policijas ēkas būvniecība par 10 miljoniem. Tā ir nepamatota un neracionāla naudas tērēšana apstākļos, kad Latvijā ir milzu piedāvājums ar brīvām platībām nekustamajā tirgū. Un lielākais brīvo platību turētājs ir Latvijas valsts.

Šis budžets neparedz pilnīgi nekādas reformas. Tad, kad Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atbildēja par izglītību un labklājību, tad no tās tika prasītas ļoti radikālas reformas, kuras ZZS neatbalstīja tādēļ, ka tās bija sociāli netaisnīgas. Tagad, kad par labklājību, medicīnu un izglītību atbild vairs ne ZZS, bet gan Zatlera reformu partija (ZRP) un Vienotība, viņu pašu iepriekšējos gados prasītās reformas netiek ņemtas vērā! Tā mēs varam secināt, ka šīs prasības pēc reformām tika izvirzītas nevis, lai uzlabotu situāciju, bet diskriminētu politiskos partnerus iedzīvotāju acīs, padarot viņus par ļauno spēku.


Publicēts lapā: 16.12.2011