Kalendārs

Fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarēšana ir bezjēdzīga, jo to nevar izkontrolēt (02.12.2011.)

Foto: F64 / Andrejs TerentjevsDeklarēšana ir bezjēdzīga, jo to nekādā veidā nevar izkontrolēt! Ja ir vēlme to pārbaudīt, tad visās mājās ir jārīko kratīšana – visiem 2 miljoniem iedzīvotāju! Ģimenē ir vidēji trīs cilvēki, tātad reizi gadā 700 000 mājvietās veiks kratīšanu?! Un meklēs, vai viņiem ir tie 10 vai 11 tūkstoši vai nav?

Kāda tam ir jēga? Protams, ar to tiek taisīta politika – koalīcija it kā cīnās ar korupciju utt., bet patiesībā tas ir blefs, kam daļa cilvēku notic. Daļa cilvēku arī nepratīs aizpildīt deklarācijas, un, nedod, Dievs, ja viņš kļūdīsies, jo tad uzreiz iestājas kriminālatbildība! Būs jābūvē jauns cietums, nu, vismaz būs jaunas darbavietas, kas stimulēs ekonomiku. Bet tam nav pilnīgi nekāda sakara! Lai vadošie politiķi sākumā tiek galā ar amatpersonu deklarācijām!

Pieļauju, ka šāds likums ir pieņemts, atbalstot banku lobiju. Ministru prezidents V.Dombrovskis kādreiz strādājis bankā, finanšu ministrs A.Vilks arī strādājis bankā, tāpat ekonomikas ministrs D.Pavļuts strādājis banku sistēmā, un viņi lobē bankas. Bankām tas ir izdevīgi – par konta atvēršanu ir jāmaksā, par naudas glabāšanu ir jāmaksā. Kaut vai nauda tiek glabāta bankā tikai vienu dienu, tik un tā tas palielina bankas aktīvus, un tā arī uz vienu dienu var nopelnīt. Ja naudu izņem no bankas, atkal ir jāmaksā. Es domāju, ka tas ir antikonstitucionāli, jo katram cilvēkam vajadzētu būt tiesībām uzkrāt savus aktīvus tā, kā viņš to uzskata par vajadzīgu.

Kāda tam visam nozīme, ja visa deklarācija ir ap naudu? Kā paliek ar pārējiem aktīviem? Ja ir briljants par 100 tūkstošiem, vai tas nav aktīvs? Vai to nevar pārdot?

Mūsu valstī Satversme ir laba, arī cilvēktiesību ziņā, un ļoti izvērsta. Latvija ir pievienojusies visa veida saistībām cilvēktiesību jomā, likumi arī ir sarakstīti gana normāli, bet attieksme pret Satversmes burtu un garu, īpaši saistībā ar cilvēktiesībām, ir klaji noliedzoša. Kādēļ es runāju par cilvēktiesībām un Satversmi šajā kontekstā? Runa ir par personas datu aizsardzību, sensitīvu datu aizsardzību. Ja jūs atceraties Neo, viņš iegāja VID informācijas sistēmā un paskatījās to, ko vēlējās paskatīties. Tas nozīmē, ka personu dati absolūti nav aizsargāti. Arī mani personas dati par slimībām, visas izziņas no slimnīcām Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras prokurori nodeva trešajām personām, un tagad, kad es iesūdzēju tiesā par to, ka viņi ir izpauduši manus sensitīvos datus, pirmās instances tiesa manu prasību noraidīja. Pamatojums – es pret prokuroriem nevarot celt prasību, jo viņi to ir izdarījuši kriminālprocesa ietvaros. Tātad kriminālprocesa ietvaros var publiskot jebkurus datus, un prokurors var darīt visu, ko grib. Eiropā uz šo jautājumu skatās citādāk. Neapšaubāmi, ka es sūdzēšos Eiropas Cilvēktiesību tiesā, bet man ir jāiziet visa iztiesāšanas procedūra Latvijā. Es pilnīgi piekrītu par to, ka visi tie, kas deklarēs savu naudu, protams, būs apdraudēti, jo visi zinās, ka viņiem tāda nauda ir mājās.

<!–more–> <object width=”405″ height=”249,5″ ><param name=”movie” value=”http://www.ventasbalss.lv/images/swf/swf-player.swf?file=http://www.ventasbalss.lv/upload/videos/8fb54b5f0524c7b4ef8ceb063494c009.mp4″></param><param name=”allowFullScreen” value=”true”></param><param name=”allowscriptaccess” value=”always”></param><embed width=”405″ height=”249,5″ src=”http://www.ventasbalss.lv/images/swf/swf-player.swf?file=http://www.ventasbalss.lv/upload/videos/8fb54b5f0524c7b4ef8ceb063494c009.mp4″ type=”application/x-shockwave-flash” allowfullscreen=”true” allowscriptaccess=”true”></embed></object>

Publicēts lapā: 2.12.2011