Kalendārs

Telefonintervija ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu par vētras radītām sekām (28.11.2011.)

Get the Flash Player to see this content.

Ģirts Timrots, raidījuma vadītājs: “Šonakt Latviju sasniegusi pēdējā laika spēcīgākā vētra.”

Ilze Dobele, raidījuma vadītāja: “Latvijas Meteoroloģijas centra dati liecina, ka viena no vietām, kur līdz šim bijis spēcīgākais vējš, ir Ventspils, kur tas sasniedzis 31 m/s.”

Ģ.Timrots: “Kāda situācija šobrīd ir vienā no vētras visvairāk skartajām Latvijas pilsētām, esam sazinājušies ar Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu. Labrīt!”

I.Dobele: “Labrīt!”

Aivars Lembergs, Ventspils domes priekšsēdētājs: “Labrīt, labrīt!”

Ģ.Timrots: “Kāda ir situācija Ventspilī?”

A.Lembergs: “Nu, šis vēja ātrums, kas bija vakar vakarā un naktī, tas ir tāds, teiksim, ikdienas normas robežās katram rudenim pieklājas tādam būt, un līdz ar to nekādi postījumi, par kuriem vērts runāt, nav, tur daži koki, lielajā laukumā egle pārlauzta, nu, kas bija tikko izrotāta un ieslēgta, mēs jau visu pilsētu bijām pieslēguši svētku rotājumiem, nu tie arī kaut kur mazliet paplosīti, bet tā ir normāli. Vienīgais, kas, protams, pie arī mazāka vēja, ja ilgāk pūš, pie lielām straumēm, jūras kanāls, protams, tiek pienests ar smilti, un nāksies tur pastrādāt, lai to dabūtu ārā. Nu tas tāds..”

I.Dobele: “Un tomēr sinoptiķi prognozē, ka šīs vētra būs spēcīgāka, un tas nebūs tikai vēls rudens vējš. Vai Jūsu pilsētas dienesti strādā varbūt pastiprinātā režīmā, lai būtu gatavi gadījumam ārkārtas situācijā?”

A.Lembergs: “Jā, jo parasti jau ir tā, kad nekad jau manā praksē kopš es tur 20, vairāk gadus strādāju, nekad nav bijis tā, ka ir tie lielie vēji, ka kāds būtu, nu, arī pateicis, ka tādi būs, un ja sola tā 25, tad es uzskatu, kad vajag ausīties, ja, 35- tad jau būs kādas nelielas nepatikšanas, nu un 45, kā bija 2005.gadā, nu tad ir lielas problēmas, jo parasti tad mēs paliekam bez elektrības. Dienesti strādāja arī pa nakti, komunālie dienesti vāca zarus, viens koks bija ceļam priekšā, to arī novāca, nu bet tas priekš mums ira norma, tas nekas tāds nav.”

Ģ.Timrots: “Paldies Jums par sarunu šajā rītā! Nupat sazinājāmies ar Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu. Ventspilī fiksēts spēcīgākais vējš.”

Publicēts lapā: 28.11.2011