Kalendārs

Apsveikums valsts 93.gada dienā

Foto: Juris Presņikovs

Cienījamie ventspilnieki!

Latvijas valsts un tās skaitliski nelielā tauta ir piedzīvojusi gan kāpumus, gan arī kritumus. Lai arī esam vien maza saujiņa salīdzinājumā ar daudzām citām pasaules lieltautām, mūsos ir neizmērojams spēks un spīts turēties pretī dažkārt straujajiem un negaidītajiem likteņa pagriezieniem.

Latvijas valsts proklamēšanas gadadienas priekšvakarā sabiedrības dienaskārtībā ir jautājums par valsts valodu, daudzi uztraucas par latviešu valodas iespējamo apdraudējumu. Taču reti kurš aizdomājas par to, kā paši izturamies pret savu valodu – vai to kopjam, vai izturamies pret to ar cieņu, vai pārāk viegli no tās neatsakāmies, kaut vai vedot sarunas un slēdzot līgumus ar starptautiskajiem aizdevējiem svešā valodā. Tikai no mums pašiem atkarīgs, vai tiek cienīta mūsu valoda un kultūra – ja paši to necienīsim, nav ko gaidīt cieņu no citiem. Esmu par stingru mugurkaulu un noteiktību lēmumos, esmu par Latviju, kas nelokās katra kunga priekšā, bet spēj pastāvēt arī visstiprākajās vētrās.

No sirds lepojos ar Ventspili, kas Latvijas neatkarības gados ir likusi savam vārdam izskanēt arī ārpus Latvijas robežām. Daudzos ideja par valsti valstī izsauca smaidu, pat nievas, tomēr vairāk bija tādu, kuri cerēja, ka mums tiešām būs sava valsts, sava valūta un savs parlaments. Ko lai saka – mums tas viss ir jau un vēl vairāk! Lai arī fiziski un juridiski mēs neesam atsevišķa teritoriāla vienība, šodien mēs labā nozīmē izceļamies ar savu domāšanu, darba stilu, pārdomātu pārvaldes sistēmu, kas palīdz pilsētu uzturēt tīru, sakoptu un pievilcīgu, priecējot gan ventspilniekus, gan mūsu pilsētas viesus. Nu mums ir arī sava nauda – venti, kas izraisa interesi ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē.

Mīļie ventiņi, pateicos jums visiem par jūsu ikdienas darbu Ventspils labā! Paldies, ka neļaujat kvalitātes latiņai nokrist zemāk, bet liekat tai pacelties arvien augstāk.

Ventspils pilsētas domes vārdā vēlos sveikt jūs visus Latvijas valsts dzimšanas dienā, vēlot ikvienam izdošanos un nepagurstošu garu ikdienas skrējienā. Lai mums visiem priecīgi šie svētki!

Publicēts lapā: 16.11.2011