Kalendārs

Pie šāda MK darba organizācijas stila šobrīd ne par ko neesam droši (purao.lv, 09.11.2011.)

Foto: Juris Presņikovs

Diemžēl šīs valdības darba organizācijas stils ir tāds, ka Ministru kabineta (MK) izskatāmie jautājumi tiek slēpti no pašvaldībām, kā rezultātā nav iespējams operatīvi izvērtēt MK pieņemto lēmumu ietekmi uz pašvaldību, aģentūrai LETA pauda Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”).

Viņš prognozēja, ka valdības lēmums nekustamā īpašuma nodoklim (NĪN) nesaglabāt 25% pieauguma ierobežojumu nozīmē, ka Ventspils pilsētā ir privātmāju zemes gabali, kuriem nekustamā īpašuma nodoklis 2012.gadā var būt pat 3,5 reizes lielāks, nekā tas bija 2011.gadā.“Ceram, ka mums būs iespēja detalizēti iepazīties ar MK pieņemtajiem lēmumiem par NĪN reformu 2012.gadā, un pēc tam vērtēsim šo jautājumu domes Ekonomikas un budžeta komisijā,” skaidroja Ventspils mērs.

Pēc Ventspils pašvaldības rīcībā esošās informācijas, MK vēl nav lēmis par to, vai pašvaldībām 2012.gadā būs jānosaka NĪN likmes, un tas varētu stāties spēkā tikai 2013.gadā. “Taču, kā jau minēju, pie šāda MK darba organizācijas stila šobrīd ne par ko neesam droši,” pauda Lembergs.

Viņš skaidroja, ka Ventspils pilsētas pašvaldībā līdzšinējie lēmumi par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem ir pieņemti pēc tāda principa, ka NĪN atvieglojumi pienākas jebkurai personai, kas kvalificējas noteiktiem kritērijiem. Nekad nav bijis tā, ka Jānim NĪN atvieglojums pienākas, bet Pēterim nepienākas.

NĪN atvieglojumi pienākas noteiktai personu grupai. Piemēram, 2010.gadā “lēmām par nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojumiem viesnīcām un viesu namiem 50% apmērā”.

No 2011.gadā aprēķinātā NĪN patlaban Ventspilī iekasēti aptuveni 89%, un vēl piecus procentpunktus nodrošina iepriekšējo gadu parādu samaksa. Līdz ar to kopumā 2011.gadā NĪN pašvaldība plāno iekasēt aptuveni 94% apmērā no gadam aprēķinātā.

Avots: www.puaro.lv

Publicēts lapā: 9.11.2011