Kalendārs

Kā pret mums slaucīja kājas, tā slaucīs (28.10.2011.)

Foto: F64 / Kaspars Krafts

Vai Latvijai nav vajadzīgi 2,2 miljardi latu, lai kāds tos uzdāvina? 2,2 miljardi latu ir uz katru Latvijas iedzīvotāju 1000 Ls. Vai visi Latvijas iedzīvotāji piekrīt tam, ka viņiem šie 1000 Ls neinteresē, ka tā viņiem nav nauda? Es domāju, ka  viņi tā neuzskata.

Vēlos atgādināt, ka apmēram pirms 2 gadiem ierosināju Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim un tā laika finanšu ministram Einaram Repšem, bet pēc tam arī Andrim Vilkam, kad viņš kļuva par finanšu ministru, ka Latvijai vajag cīnīties par to, lai Latvijai šis aizdevums, kas ir piešķirts, tiktu atlaists – pilnīgi vai vismaz daļēji, vai vismaz pārceļot atdošanas termiņu no apmēram 5 gadiem uz kādiem 30 gadiem. Es biju vienīgais, kurš par to runāja. Ko atbildēja Dombrovskis? Ka nē, nē un vēlreiz nē. Ka viņi par to nerunās, sākot ar to, ka tas nav iespējams, beidzot ar to – pēc kā  tas izskatīsies.

Latvija atteicās runāt par to, ka starptautisko aizdevumu varētu pagarināt, ka starptautisko aizdevumu varētu norakstīt pilnīgi vai daļēji. Paraudzīsimies uz Grieķiju, vai tas ir iespējams, vai nav. Dombrovskis ar Vilku apgalvoja, ka tas nav iespējams. Lūdzu, pusi no ārējā parāda – 100 miljardus eiro Grieķijai noraksta. Pusi! Ja mums norakstītu pusi no ārējā parāda, tas būtu 2,2 miljardi latu vai Latvijas pusgada budžets.

Es parēķināju, cik tas ir liels dāvinājums uz katru grieķi, uz katru Grieķijas iedzīvotāju. Katrs Grieķijas iedzīvotājs ir saņēmis gandrīz 9000 eiro, precīzi 8826 eiro lielu dāvinājumu. Katrs Grieķijas iedzīvotājs! Ja mēs to pašu izrēķinām uz Latvijas iedzīvotāju oficiālo skaitu, tad tas Latvijai būtu dāvinājums 20 miljardu eiro vērtībā! Bet mums ārējais parāds ir 6,3 miljardi eiro. Tātad mēs atdodam visu ārējo parādu, mums ir nulle, un vēl katrs Latvijas iedzīvotājs saņem apmēram 6000 eiro dāvinājumu, kuru varētu iztērēt, kur grib. Lūk, par kādiem cipariem iet runa!

Ir divi vadītāji – Dombrovskis un Papandreu. Viens visu laiku cīnījās, ka jānoraksta, otrs – nē, mēs varam atdod, mēs izģērbsim tautu pliku un atdosim. Protams, oligarhs Lembergs vainīgs. Kāpēc esmu tik sašutis? Zem guloša akmens ūdens netek. Un tā gar mums slaucīja kājas un slaucīs, un, ja tautai tādi vadītāji patīk, tad tautai nav ko sūkstīties. Lūk, valdošā koalīcija, lūdzu. Un tagad mēs atdosim visu. Grieķijai pārējais jāatdod 30 gados. Mums jāatdod 5 gados. Mēs atdosim to naudu, tas mums izmaksās 7% gadā, grieķiem 3,5%! Ko vēl piebilst?…

Publicēts lapā: 28.10.2011