Kalendārs

Sods par neierašanos uz Anglijas tiesu man nav noteikts (21.09.2011)

Foto: F64 / Jānis Saliņš

„Attiecībā uz Lielbritānijas tiesu – man par to, ka es 17.un 18.oktobrī neierados uz tiesu, nekāds sods ar tiesas lēmumu nav noteikts. Tie ir absolūti meli. Es šodien to tā varu teikt, jo vakar saņēmu tiesas lēmumu,” savā iknedēļas preses konferencē, atbildot uz žurnālista jautājumu, sacīja Ventspils pilsētas Domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

„Līdz tam man jautāja un es raustīju plecus par to, kas tie par brīnumiem, ka slimības dēļ kādu soda? Oligarham it kā vajadzētu visus procesus vadīt, arī visas pasaules saslimšanas procesus, vēl jo vairāk personīgos, bet man tādu talantu diemžēl nav. Varbūt pārējiem oligarhiem ir,” ironizēja Lembergs.

„Tāpat meli ir par to, ka man obligāti jāierodas tiesā 16.novembrī. Man ne uz kādu tiesu obligāti 16.novembrī nav jāierodas, bet 16.novembrī skatīs jautājumu, ko bija plānots skatīt 24.oktobrī, un ko tiesa, cik es saprotu, manas slimības dēļ, pārcēla no 24.oktotobra uz 16.novembri. Tātad skatīs jautājumu par to, vai šī prasība, ko tie 20 ofšori ir izvirzījuši pret mani, ir piekritīga skatīšanai Anglijas tiesā, vai to var skatīt Anglijas tiesa, vai nevar, jo es neesmu Lielbritānijas pilsonis, man ar Lielbritāniju nav nekādu darījumu, neesmu piedalījies nekādās līgumu slēgšanās, kur būtu norādīts, ka strīdus gadījumā jautājumu skata Anglijas tiesa utt. Kā jau es esmu agrāk teicis, līdz jautājuma skatīšanai tur pat tuvumā nav. Ja tiesa nolems, ka jurisdikcija piekrīt Lielbritānijas tiesai, tad mēs varēsim runāt, ka tur kaut kas sākas. Līdz tam nekas tur nesāksies. Līdz tam tur tiek realizēts šovs, kurā ļoti aktīvi piedalās portāls pietiek.com,” norādīja Lembergs.

„Kas attiecas uz maksāšanu, tad tiesa ir nolēmusi, ka man ir jāsedz prasītāja puses izdevumi, kas saistīti ar tiesas sēžu sagatavošanu līdz 17.oktobrim, ko prasītāja puse ir iztērējusi. Mēs, protams, to apstrīdēsim, jo viņi ir prasījuši kompensēt izdevumus par darbu, ko viņi it kā ir veikuši 14., 15.un 16.oktobrī. Trijās dienās viņi tiesas sēdes sagatavošanai esot it kā iztērējuši 10 000 mārciņas, t.sk., strādājot sestdienā un svētdienā. Jūs varat paši spriest, cik tas ir ticami, bet, jāsaka, ka tur, cik es esmu šobrīd iepazinies, sevi tiesā var aizstāvēt tikai ļoti bagāti cilvēki. Latvijā cilvēku skaits, kas sevi varētu aizstāvēt Anglijas tiesā varētu būt pāris simti. Visi pārējie, pret kuriem ceļ prasību, ir automātiski zaudējuši, jo viņi nevar to nofinansēt. Tur ir jāsedz ne tikai savi izdevumi, bet arī pretējās puses izdevumi, un pretējā puse var sarakstīt jebkuras fantāzijas. Advokātu izcenojums, ko viņi uzrāda, ir 450 mārciņas stundā. Viņi var uzrakstīt, ka strādāja 10 advokāti. Protams, ja viņi zaudēs, viņiem tā nauda būs jāatdod, bet jums ir jābūt kapitālam, lai jūs to varētu priekšfinansēt. Pie tam, celt prasību var par jebko, arī to, ka, piemēram, Lembergs bija nosēdies uz Marsa un no tā traucējis „Vitol” strādāt Ventspilī,” sacīja Lembergs.

„Portālā Pietiek.com, vismaz tās informācijas apjomā, kas attiecas uz mani un to, ko es zinu, patiesība tiek drukāta 10-20% apmērā un ne vairāk. Viss pārējais ir vai nu mēģinājumi uzminēt, kā būtu, ja būtu, vienkāršas spekulācijas vai meli, kuru mērķis ir piedalīties Latvijas politiskajā procesā un kādu politiķu vai partiju diskreditācijā,” izteicās Lembergs.

Publicēts lapā: 21.10.2011