Kalendārs

Valdības veidošanas procesos nepiedalīšos (Apollo.lv, 30.09.2011.)

Foto: F64 / Andrejs Terentjevs

Ventspils mērs Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij») nepiedalīšoties jaunās valdības veidošanas procesos, bet visās sarunās gan ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), gan citiem politiskajiem spēkiem partiju «Latvijai un Ventspilij» pārstāvēs Ventspils domes priekšsēdētāja 1.vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs.

«Es esmu pieņēmis lēmumu, un mēs to esam apsprieduši arī mūsu partijā, ka par šiem jautājumiem, kas skar sadarbību starp mūsu partiju «Latvijai un Ventspilij», no vienas puses, un ZZS un citām parlamentā pārstāvētām vai nepārstāvētām partijām, no otras puses, mūsu sarunu vedējs un uzskatu un viedokļa paudējs ir Guntis Blumbergs. Es šajos procesos neiesaistīšos, kā tas bija faktiski arī 10.Saeimas laikā. Es esmu piedalījies tikai vienā koalīcijas padomes sēdē deviņu mēnešu laikā, pašā sākumā, un es esmu bijis divās tikšanās reizēs pie ministru prezidenta Valda Dombrovska, kad tika izskatīti jautājumi, kas skar efektīvu Eiropas Savienības līdzekļu apgūšanu Latvijā. Protams, es nenorobežošos un neiebāzīšu galvu smiltīs, bet sekošu līdzi vairākiem, pēc manām domām, būtiskiem jautājumiem, kas skar Latvijas attīstību,» informēja Lembergs.

Ventspils mērs sola aktīvi sekot līdzi un nepieciešamības gadījumā iesaistīties to jautājumu risināšanā, kas attiecas uz Latvijas nacionālā attīstības plāna izstrādi, Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļu efektīvu apgūšanu, ārējo finanšu līdzekļu, investoru un kredītresursu piesaisti, parlamentā pārstāvēto partiju priekšvēlēšanu solījumu izpildi, cilvēktiesību ievērošanu un aizsardzību Latvijā, kā arī finanšu resursu piesaisti Ventspils attīstībai.

«Savukārt, kas attiecas un koalīcijas veidošanu, pozīcijas un opozīcijas veidošanu un tamlīdzīgam lietām, es šajos procesos nepiedalīšos,» akcentēja Lembergs.

Avots: www.apollo.lv

Publicēts lapā: 30.09.2011