Kalendārs

Intervija LNT rīta raidījumā “900 sekundes” (27.09.2011.)

Get the Flash Player to see this content.

Nav redzams, ka koalīcijas veidošanas sarunās būtu runa par nopietnām lietām, notiek krēslu dalīšana, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Sarunā LNT raidījumā «900 sekundes» Lembergs sacījis – ja sadalīs amatus, tad koalīcijas veidošana noritēs ātri. «Ja visas partijas ies principiāli, redzu lielas problēmas,» norādīja Lembergs, uzsverot, ka Zatlera Reformu partijas (ZRP) priekšsēdētājam Valdim Zatleram jābūt Saeimas priekšsēdētājam, jo viņš gribot ieņemt šo prestižo amatu.

Jautāts, ko dodu tā dēvētā varavīksnes valdība, kuras ideja izskanēja pirmdien, Lembergs sacīja: «Varavīksnes valdība dos kašķi!». Viņš gan nevarēja strikti atbildēt, vai ZZS tādā iesaistītos, jo tas esot atkarīgs no programmas.

Viņaprāt, koalīcijas sarunas norit dīvaini: «Šobrīd runā divas partijas ar 42 balsīm [«Vienotība» un ZRP], vajag vismaz 51. Nu labi, uztaisīs, saskaņos visu, trešais atnāks un viņiem teiks – parakstieties?»

Tāpat Lembergs norādīja, ka «visi zina» – vismazāk sāpīgais variants būtu ZRP, «Vienotība» un ZZS. Uz apgalvojumu – ZRP jau strikti paudusi, ka ar ZZS nesadarbosies, Lembergs atteica: «Ja nevēlas, tad jāsadarbojas ar «Saskaņas centru»».

Ventspils mērs Aivars Lembergs ierosinājis valstij piedrošās nacionālās lidsabiedrības airBaltic kapitāldaļas nodot Ventspils pašvaldības pārziņā.

Otrdienas rītā intervijā LNT raidījumā 900 sekundes A.Lembergs stāstīja par savu “jauno recepti”, kā glābt airBaltic no problēmām. Viņš piedāvāja valstij piederošās airBaltic kapitāldaļas atdot Ventspils pašvaldībai. Pēc A.Lemberga teiktā, viņš apņemas nedēļas laikā šo jautājumu atrisināt. Viņš uzsvēra, ka galvenais ir, lai kompānija strādātu – notiktu lidojumi un lidsabiedrība attīstītos.

A.Lemberga otra recepte airBaltic problēmu atrisināšanā ir valstij piederošo akciju pārdošanu privātajam akcionāram, taču paturot vienu zelta akciju, lai valsts varētu bloķēt lēmumu pieņemšanu, piemēram, gadījumā, ja lidsabiedrība vēlētos pamest Rīgu kā bāzes lidostu.

Publicēts lapā: 27.09.2011