Kalendārs

Spītējot lietum, noslēdzies Latvijas nūjošanas 2.festivāls Ventspilī (20.08.2011.)

Ventas Balss sagatavotais sižets par Latvijas nūjošanas 2.festivālu Ventspilī.

Sestdien, 20. jūnijā, Ventspils Piedzīvojuma parkā tika dots starts veselīgai atpūtai – Latvijas nūjošanas 2. festivālam.

Pēc finiša notika garda mielošanās, bērni darbojās radošajās darbnīcās, un, protams, tika noskaidroti daudzo balvu īpašnieki.

Lietus sestdienas rītā nenobaidīja nūjot gribētājus un jau pēc plkst. 10.00 Piedzīvojumu parkā pulcējās festivāla dalībnieki, kas vēlāk rādīja nūjošanas priekšzīmi līdzjutējiem, kuri juta līdzi saviem draugiem, darba kolēģiem vai radiem. Tie, kuri nūjas rokās turēja pirmo reizi, nūjošanas tehniku varēja apgūt Lindas Andrusas vadībā. Pēc plkst.11.00 notika aktīva iesildīšanās Piedzīvojumu parka pakājē.

Pēc savas runas, plkst. 12.00, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs kopā ar dalībniekiem devās trasē. Maršruta laikā bija iespēja arī atpūsties. Par to gādāja uz Saules ielas un pilsētas centrā izveidotās oāzes, kurās dalībnieki varēja padzerties, izmērīt asinsspiedienu, mieloties ar augļiem un kustēties DJ vai dzīvās mūzikas pavadībā.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad uz festivālu pieteicās 270 dalībnieki, šogad atsaucība bija negaidīti liela – pieteicās 404 dalībnieki, bet festivālā piedalījās 352 nūjot gribētāji, no kuriem lielākā daļa – 266 bija daiļā dzimuma pārstāves. Divus apļus, 10,6 km distanci, veica 39 dalībnieki.

Pirmie dalībnieki finišēja jau ap plkst. 12.35. Pēc finiša par dalībnieku ēstgribu rūpējās Ventspils Maratona kluba pavāre Kristīne Priedīte, kura bija pagatavojusi gardu auksto zupu. Saldajā ēdienā, katrs dalībnieks tika pie gabaliņa no 15,06 m garās biskvīta ruletes. Ruleti bija pagatavojis iespējams Ventspils novada labākais konditors Oskars Gūtmanis.

Katrs finišētājs kā apliecinājumu par piedalīšanos Latvijas nūjošanas 2. festivālā Ventspilī saņēma īpaša dizaina cepuri, kuras dāvināšana nu jau būs kā viena no Nūjošanas festivāla pamattradīcijām. Kā īpašs sveiciens dalībniekiem un pārējiem festivāla apmeklētājiem muzicēja grupa „Apvedceļš.

Kā jau iepriekš tika ziņots, šogad festivāls nebija sacensība uz laiku, bet gan izlozes kārtībā noteikti 20 balvu ieguvēji. Bez tam, tika apbalvoti arī 10 dalībnieki dažādās nominācijās. Uzvarētājus noteica īpaša žūrija, kuras sastāvā bija soļotājs Arnis Rumbenieks, Piedzīvojumu parka pārvaldnieks Nauris Tālbergs un Maratona kluba pārstāvis Aigars Matisons. Balvas uzvarētājiem pasniedza Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Nomināciju ieguvēji:

svarīgākais nūjotājs – Raitis Ziemelis ;
tālredzīgākais nūjotājs – Gundars Leterers;
saskanīgākais pāris – Sigita un Andrejs Amsteri;
žilbinošākais nūjotājs –Rita Šteinberga;
stilīgākā komanda –Ventspils siltums ;
meistarīgākais nūjotājs – Imants Ločmelis;
dzīves pieredzēs bagātākais – Gunārs Ziemelis (dzimis 1938 gadā);
nūjotājs – tālbraucējs – Rūdolfs Dāvis no Valmieras ;
nākotnes nūjotājs – Marta Jansone;
visizturīgākais nūjotājs – Ingūna Klēvere.

Par īpašu pārsteigumu bija parūpējies kancelejas preču veikals “Knopka”. Izlozes kārtībā tika noteikts “Knopkas” velosipēda ieguvējs, veiksme izrādījās Ainas Vilsones sabiedrotais.

Dalībnieki savu distancē pavadīto laiku var apskatīties festivāla mājas lapā www.nujosanasfestivals.lv. Nūjošanas rezultāti sadaļā Pielikumi.

Pasniedzot diplomus, īpaši tika godinātas komandas, kuru sastāvā bija vismaz 10 dalībnieki. Diplomus ieguva komandas “Māmiņu klubs”, “Olimpiskais centrs “Ventspils””, “Brašie Orifleimieši”, “BESK”, “Ventspils siltums”, “Nūjošanas klubs Piltene”, “Ventspils novads”, “VATP”, kā arī “DnB Nord banka”.

Nūjošanas festivālu pārstāvēja divas komandas, kurās bija vismaz 30 dalībnieki. Šo komandu foto tiks publicēts laikrakstā “Ventas Balss”. Tās bija komandas “Lauma Lingeria” un “Ventspils pilsētas dome”. Visdaudzskaitlīgākā komanda festivālā bija Ventspils pilsētas domes komanda, kuras sastāvā bija 77 dalībnieki.

Festivāla draugi un atbalstītāji: Olimpiskais centrs „Ventspils”, Piedzīvojumu parks, Ventspils pilsētas dome, laikraksts „Ventas Balss”, Kosmodisk, Sportland, veikals „Knopka”, nujo.lv un “66 North Iceland”.

Tiekamies nākošgad, Latvijas nūjošanas 3. festivālā Ventspilī.

Publicēts lapā: 20.08.2011