Kalendārs

Beļģu mašīnbūves nozares uzņēmums Ventspilī būvē jaunu rūpnīcu (17.08.2011.)

Kurzemes Televīzijas sagatavotais sižets par beļģu mašīnbūves nozares uzņēmums SIA „Malmar Sheet Metal” jaunās rūpnīcas spāru svētkiem.

Ar svinīgu kapsulas iemūrēšanu jaunās rūpnīcas pamatos beļģu mašīnbūves nozares uzņēmums SIA „Malmar Sheet Metal” šodien paziņoja par savas darbības nostabilizēšanos un arī tālāku attīstību Ventspilī. No 8 darbiniekiem, 19 tūkstošiem latu liela apgrozījuma un darba nomātās telpās 2006.gadā līdz 70 darbiniekiem, vairāk kā 2 miljoniem latu apgrozījuma un jaunas rūpnīcas celtniecībai tagad – tāds ir SIA „Malmar Sheet Metal” ceļš Ventspilī, kur jau nākamgad plānots ražošanu pārcelt uz jaunām un modernām telpām.

„Šodien uzņēmējs ierok savu kapitālu Latvijas zemē, kas ir balsojums par Latviju un Ventspili kā investīcijām piemērotu vietu. Pārliecinošāka balsojuma nav un nevar būt,” novēlot SIA „Malmar Sheet Metal” veiksmīgu tālāko attīstību, šodien pirms svinīgās kapsulas iebetonēšanas rūpnīcas pamatos teica Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs un Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Svinīgajā pasākumā paldies savai komandai un Ventspils pilsētai teica SIA „Malmar Sheet Metal” valdes priekšsēdētājs un īpašnieks Dorsāns de Bijšērs, uzsverot:„Tas, ka šobrīd būvējam ēku un investējam iekārtās, kuras nevar tā vienkārši vienā dienā paņemt un aizvest, nozīmē, ka mēs ar Ventspili saistām savu nākotni. Šis nebūs beidzamais projekts un investīcijas, kuras mēs plānojam ieguldīt šeit. Jo mums patīk šejienes infrastruktūra ar pilsētu un prāmju satiksmi, pilsētas pārvaldes darbība un citas lietas šeit.”

SIA “Malmar Sheet Metal” dibināts 2006.gada 11.aprīlī un ir Beļģijas kompānijas Cormetallis NV meitas uzņēmums. SIA „Malmar Sheet Metal” darbojas metālapstrādes mašīnbūvei nozarē, ražojot dažādas detaļas un specializējoties smago automašīnu un autobusu rāmju ražošanā. Šobrīd uzņēmuma ražotne atrodas pagaidu telpās – nomātās, vēl padomju laikā celtās ēkās Ventspilī, kurās ražošanas process notiek 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Pateicoties tam, ka SIA „Malmar Sheet Metal” projekts „Autotransporta detaļu un piederumu ražotnes izveide” saņēma atbalstu Eiropas Savienības programmā „Uzņēmējdarbība un inovācijas” (aktivitāte „Augstas pievienotās vērtības investīcijas”), Ventspilī var tapt jauna, kvalitatīva ražošanas ēka, kura ļauj uzņēmuma palielināt kapacitāti un pilnībā atbilst uzņēmuma vajadzībām.

Ražošanas ēkas un infrastruktūras izbūves Ganību ielā 107 izmaksas plānotas 2 miljonu latu apmērā. Ražotnes lielākā vērtība būs augstas tehnoloģijas pulverkrāsošanas cehs, kas specializēts tieši mašīnbūves industrijai. Tiks uzstādītas arī jaunas lāzergriešanas, locīšanas u.c. iekārtas. Projekta kopējās izmaksas plānotas 4,06 miljonu latu apmērā, no kuriem 2,23 miljonus līdzfinansēs Eiropas Savienība. Ēkas būvniecība uzsākta 2011.gada jūnijā, un to plānots pabeigt 2012.gada februārī. Būvniecības darbus veic SIA „Ostas Celtnieks”. Zemi jaunās ražotnes celtniecībai SIA „Malmar Sheet Metal” nomā no Ventspils brīvostas pārvaldes.

Šī gada sākumā uzņēmumā strādāja 52 darbinieki, bet jau augustā to skaitu plānots palielināt līdz 80 darbiniekiem.

Publicēts lapā: 17.08.2011