Kalendārs

Dendrolight Latvia jaunās ražotnes spāru svētki (10.08.2011.)

Jau šodien Ventspilī ražotais unikālais masīvkoka šūnmateriāls DendroLight® tiek eksportēts uz deviņām pasaules valstīm, bet ražotāji pie sasniegtā neapstājas un plāno paplašināt darbību vēl vienā ražošanas ēkā, radot materiālam augstāku pievienoto vērtību tieši Latvijā. Šodien Ventspilī, Kustes dambī 30A tika svinēti SIA „Dendrolight Latvija” jaunās ražošanas ēkas spāru svētki.

Lai gan pasaulē vēl maz zināmā masīvkoka šūnmateriāla DendroLight® ražošana sākta tikai pagājušā gada nogalē, jau šobrīd to eksportē uz Austriju, Nīderlandi, Slovākiju, Šveici, Taizemi, Turciju, Ukrainu, Izraēlu un Vāciju. „Ražošanas ēkā tieši šobrīd tiek gatavots pa divām kravām uz Ukrainu, Izraēlu un Turciju, un viena krava uz Vāciju, bet sarunas ar jauniem sadarbības partneriem notiek nepārtraukti, mēs jūtam, ka pieprasījums aug,” stāsta SIA „Dendrolight Latvija” valdes priekšsēdētājs Jānis Vašuks, atzīstot, ka būtisks pagrieziena punkts uzņēmuma produkcijas tirdzniecības attīstībā bija veiksmīgā dalība starptautiskajā kokapstrādes nozares izstādē Vācijā šī gada jūnijā. Jaunajā ražošanas ēkā, kura šodien svinēja spāru svētkus, plānots īstenot ražošanas otro kārtu – uzstādīt tehnoloģiju tālākai masīvkoka šūnu materiāla DendroLight apstrādei – aplīmēšanai ar saplāksni, MDF un HDF plātņu materiāliem, tā būtiski palielinot materiāla pievienoto vērtību.

Jaunās ēkas spāru svētkos Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs un Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs atgādināja, ka brīvostai nācies pierādīt, kāpēc tai jānodarbojas ar rūpniecības attīstību: ”Ostas attīstība nozīmē ne tikai kravu tranzītu, bet arī kravu apjoma ģenerēšanu uz vietas. Varbūt šķiet, ka viena šāda uzņēmuma produkcija ir sīkums salīdzinājumā ar pārkrautajiem naftas apjomiem, bet katrs mazumiņš dod attīstību ostai. Un otrs ieguvums ir darbavietas. Turklāt – jo ražošanā lielāka pievienotā vērtība, jo augstāk kvalificēti darbinieki un līdz ar to augstākas algas nepieciešamas.”

SIA „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” direktors profesors Andrejs Domkins, kurš sīki iepazinies ar DendroLight® materiālu atzina: ”Šis tiešām ir nākotnes materiāls, kas pilnībā spēs apmierināt gan inženieru, gan arhitektu ambīcijas. Ceru, ka tās īstenosies zem šī jumta!”

Otrās ražošanas ēkas būvniecība Ventspils brīvostas teritorijā tika uzsākta 2010.gada septembrī un to plānots pabeigt 2012.gadā. Ēkas kopējā platība būs aptuveni 7300 m2, apbūves laukums – 4700 m2.  Ēka tiek būvēta pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma. Darbus veic Ventspils uzņēmums SIA „ARBO”. Būvniecības izmaksas plānotas 2,1 miljonu latu apmērā (bez PVN). SIA „Dendrolight Latvija” ēku no brīvostas pārvaldes nomās.

Kokapstrādes uzņēmums SIA „Dendrolight Latvija” inovatīvā masīvkoka šūnmateriāla DendroLight® ražošanu uzsāka 2010.gada beigās. DendroLight® materiālu iegūst tehnoloģiskā ražošanas procesā apstrādājot koksni, veidojot tajā daudzas mazas noslēgtas gaisa kameras jeb šūnas, kas rodas salīmējot kopā egles, priedes vai apses profilus perpendikulāri vairākos slāņos. Iegūto materiālu raksturo tā vieglums, lielas izturības spējas, labi siltumizolācijas rādītāji, kā arī ekoloģiskā vērtība. DendroLight® ir priekšzīmīgā veidā apvienotas inovācijas materiālā, funkcionalitātē un dizainā, uzstādot jaunus standartus nozarei. Tā ražošanā tiek izmantota vietējā izejviela – koksne.

Papildus informācija par SIA „Dendrolight Latvija” un DendroLight® materiālu – www.dendrolight.lv.

Publicēts lapā: 10.08.2011