Kalendārs

Cienījamie ventspilnieki un pilsētas viesi! (05.08.2011.)

VENTSPILS PILSĒTAS SVĒTKI 2011

Ir Ventspils 721.dzimšanas diena, kad visā pilsētā valda rosība, cilvēku sarunas, dziesmas, aktīva tirgošanās un vissvarīgākais – nepiespiesta un brīva svētku atmosfēra. Pilsētas svētki ir Ventspils nozīmīgākie svētki, un tie norisinās augusta pirmajā nedēļas nogalē. Svētkus svinam trīs dienas, bet gatavošanās tiem notiek visa gada garumā, kad gan pašvaldība, gan tās iedzīvotāji rūpīgi pilda darba pienākumus, lai pēc tam varētu priecāties par paveikto.

Nemainīga ir arī Ventspils tradīcija ik gadu Pilsētas svētkos dāvināt ventspilniekiem kādu dāvanu. Šogad dāvinām labiekārtotas ielas, izbūvētus veloceliņus, iekārtotus bērnu rotaļlaukumus, jaunus āra trenažierus un slēpošanas kalna „Lemberga hūte” virsotnē novietoto skulptūru „Staltbriežiem Kurzemē – 100”.

Šogad būtiski papildinājies pilsētā izbūvēto veloceliņu tīkls. Līdz augusta sākumam izbūvēti jau turpat 9 km jaunu veloceliņu, bet no citiem īstenotajiem infrastruktūras projektiem jāmin āra trenažieru uzstādīšana skvērā „Saules stūris”, saremontētais sintētiskais segums Ventspils Augstskolas parka basketbola laukumā, Džungļu takas rekonstrukcija Jūrmalas parkā ar četriem jauniem koktēlniecības darbiem, Pārventas centrā uzstādītais termometrs, jaunizveidotās laipas pludmalē un pludmales sakārtošana, izvietotās gājēju tūrisma norādes un Zaķu ģimenes puķu skulptūras, kas priecē ventspilniekus un pilsētas viesus Saules ielā, skvērā pie Mazbānīša stacijas „Kalns”.

Minētie darbi ir tie, kas veido šo pilsētu, ko saucam par mājām. Ticu un ceru, ka arī turpmāk rūpīga un neatlaidīga darba rezultātā Ventspils turpinās būt mūsdienīga, sakopta un attīstīta pilsēta, kurā labprāt dzīvot, strādāt, dibināt ģimeni, mācīties un atpūsties. Turpat divdesmit trīs darba gadu laikā, kopš vadu Ventspils pilsētas pašvaldību, esmu centies domāt ne tikai par to, lai ventspilnieki būtu paēduši, bet arī lai ventspilnieku dvēseles būtu gandarītas par apkārtējo vidi, kurā dzīvojam.

Tāpēc vēlu ikvienam ventspilniekam un pilsētas viesim šajās dienās veltīt laiku sev un savai ģimenei. Pilsētas svētku programma ir plaša, ikviena vēlmēm un iespējām atbilstoša. Lai mums visiem nepietrūkst spēka un gudrības ikdienas darbā un ir gandarījums par paveikto! Lai ir priecīgi šie svētki, jo tie ir svētki Ventspilij un Jums!

Ar cieņu

Aivars Lembergs,

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs

Publicēts lapā: 5.08.2011