Kalendārs

Lembergs pret Saeimas atlaišanu balsos Ventspils augstskolas vēlēšanu iecirknī (Diena.lv, 22.07.2011.)

Ventspils mērs Aivars Lembergs sestdien gaidāmajā referendumā balsos pret 10.Saeimas atlaišanu. Lai to izdarītu, viņš plāno doties uz vēlēšanu iecirkni, kas ierīkots Ventspils augstskolā, – šodien preses konferencē atklāja Lembergs.
Uz vēlēšanu iecirkni Ventspils mērs varētu doties ap plkst.15 pēc figurālās puķu dobes “Zaķu ģimene” atklāšanas, kas plkst.14 notiks mazbānīša gala stacijā “Kalns” pie Ventspils Piedzīvojumu parka.
Lembergs jau iepriekš atklāja, ka balsos pret Saeimas atlaišanu. Viņš uzsvēra, ka 10.Saeimā 60 no 100 deputātiem ir tādi, kuri iepriekš nav darbojušies parlamentā. Viņiem jāļauj turpināt iesākto, tāpēc Saeima nebūtu jāatlaiž, uzskata Lembergs.
“Nekāda pamata tam nav, jo vairāk, ja atceramies, ka [eksprezidents Valdis] Zatlers nebūtu rosinājis Saeimas atlaišanu, ja Vienotība būtu piekritusi, ka valdību veido nevis ar Zaļo un zemnieku savienību, bet gan ar Saskaņas centru. Līdz ar to pārējie argumenti visi ir tikai izdomāti. Faktiski Zatlera mērķis bija mainīt valdošo koalīciju, kas vispār nav prezidenta kompetencē. Satversmē prezidentam nav šādas tiesības dotas, līdz ar to šāda viņa prasība ir antikonstitucionāla,” sacīja Lembergs.
Kā ziņots, Lembergs intervijā telekompānijai LNT šonedēļ pastāstīja, ka balsos pret parlamenta atlaišanu, taču atzina, ka, visticamāk, Saeima tomēr tiks atlaista.
Jau ziņots, ka referendums par Valsts prezidenta Valda Zatlera ierosinājumu atlaist Saeimu notiks 23.jūlijā.
Referenduma jautājums būs: “Vai jūs esat par 10.Saeimas atlaišanu?” Balsošanas biļetenā būs divas iespējamās atbildes – “par” un “pret”.
Kā ziņots, eksprezidents Valdis Zatlers 28.maijā ierosināja Saeimas atlaišanu, pamatojoties uz Satversmes 48.pantu. Zatlers uzsvēra, ka viņš šādi rīkojas Saeimas un tiesu varas domstarpību dēļ, piemēram, parlamentam lemjot neļaut Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam veikt kratīšanu Saeimas deputāta Aināra Šlesera (PLL) dzīvesvietā.

Avots:  www.diena.lv

Publicēts lapā: 22.07.2011