Kalendārs

Ventspils jaunās poliklīnikas pamatos svinīgi iemūrē kapsulu jaunajām paaudzēm (08.07.2011.)

Piektdien, 8. jūlijā, Ventspilī jaunās poliklīnikas būvlaukumā Raiņa ielā 6/8 notika svinīgs pasākums, kura laikā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs kopā ar SIA „Ventspils poliklīnika” valdes priekšsēdētāju Agnesi Šepti, piedaloties celtniekiem, arhitektiem un pašvaldības pārstāvjiem, ievietoja kapsulā vēstījumu nākamajām paaudzēm un kapsulu iemūrēja ēkas pamatos.

Jauno ambulatorās veselības aprūpes centru, kura būvniecība notiek pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektam „Ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu attīstība Kurzemes reģionā – Ventspilī”, ir paredzēts pabeigt 2012. gada jūnijā. Tad jaunā poliklīnika jau būs ieguvusi trīsstāvu ēkas veidolu 2 059m2 platībā. Projekta ietvaros būvuzņēmējs nodrošina vidēji 20 darba vietas.

Poliklīnikā būs izvietoti arī vairāki ģimenes ārstu prakses kabineti, kas ventspilniekiem ļaus ērtāk saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, kā arī plānots izbūvēt stāvlaukumu ar aptuveni 60 stāvvietām, kas atrisinās automašīnu novietošanas problēmu arī pilsētas centrā. Jaunuzbūvētā poliklīnika nodrošinās kvalitatīvus ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus un tādus jaunus pakalpojumus kā digitālā mamogrāfija, fototerapija, moderna ārstnieciskās vingrošanas zāle un pat diennakts aptieka.

Projekta kopējās izmaksas paredzētas LVL 2,2 miljonu apmērā, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums LVL 1,8 miljoni (82% no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām) un valsts budžeta dotācija LVL 50 tūkstoši apmērā, kā arī Ventspils pilsētas pašvaldībai jānodrošina līdzfinansējums projekta ieviešanai LVL 353 tūkstošu apmērā.

Publicēts lapā: 8.07.2011