Kalendārs

Straume: Ja Lembergs būtu Valsts prezidents, Latvijā būtu ļoti dinamiska un interesanta dzīve (Razvarot, 08.07.2011.)

Bijušais Saeimas spīkers Jānis Straume atbild uz Radio Baltkom raidījuma “Razvarot” vadītājas Natālijas Mihailovas jautājumiem.

Jānis Straume: “Otrs jautājums, kas arī aktuāls. Protams, līdz šīm vēlēšanām septembrī, ja tās būs par tām noteikti neviens nerunās. Visi runās tikai par to, cik briesmīgi ir trīs pilsoņi.”
Natālija Mihailova: “Trīs oligarhi.”
J.Straume: “Jā, jā, kuri izdarīja visu slikto. Tas ir atkarīgs tikai no viņu darba. Bet viņi kaut kā neatceras. Ja viņi būtu bijuši Ventspilī, tad viņi varētu salīdzināt situāciju, kāda ir citās pilsētās. Ja viņi atcerētos, kāda bija situācija valstī pēc “Bankas Baltija” krīzes. Kurš bija premjers? Kurš izveidoja nulles budžetu? Tas bija Andris Šķēle. To visu mēs aizmirstam. Tas viss bija slikti. Viņi tikai strādāja sev. Tā ir tāda populistiski lozungi.”
N.Mihailova: “Vajag jau kaut kā priekšvēlēšanu kampaņu rīkot.”
J.Straume: “Jā, jo tas ir ļoti viegli.”
(..)

N Mihailova: “Paskatīsimies. Šodien tautas vēlēta Valsts prezidenta vēlēšanas, pieļausim. Kurš uzvarētu, Jūsuprāt?”
J.Straume: “To ir grūti pateikt. Ja tautas balsošana būtu bijusi jūnija sākumā, būtu trīs kandidāti, kuri reāli varētu kļūt.”
N.Mihailova: “Sudraba.”
J.Straume: “Lembergs, Sudraba un Zatlers. Ja man saka, kā tas izskatās. Viens no šiem trim, kurš ir vissliktākais, ja viņš kļūtu par prezidentu. Es uzskatu, ja tauta viņu ievēlētu. Legāli. Situācija, kad ir tautas vēlēšanas. Man viens cilvēks saka, tad neviens ar viņu nerunātu.”
N.Mihailova: “Kāpēc?”
J.Straume: “Tāpēc, ka viņš visu laiku ir zem kriminālā jautājuma. Tā ir tāda personība, ar kuru neviens nerunā.”
N.Mihailova: “Bet mēs Eiropas līderus arī redzam.”
J.Straume: “Berluskoni.”
N.Mihailova: “Jā.”
J.Straume: “Berluskoni, piemēram. Viņam tagad nav tik viegli, bet vienalga. Viņš taču legāli ir tajā pozīcijā, kurā atrodas. Tādā situācijā, kad tauta izvēlas, tas ir lielākais plus. Tā vienmēr būs spēcīga personība. Tauta neievēlēs viduvēju personību.”
N.Mihailova: “Jūs Zatleru nosaucāt. Vai tad tā ir spēcīga personība?”
J.Straume: “Viņš bija socioloģisko aptauju trijniekā. Bet es domāju, ka uzvarētu Lembergs.”
N.Mihailova: “Tomēr, ne Sudraba. Kāpēc?”
J.Straume: “Es domāju, ka Sudrabai ir ļoti laba reputācija, bet viņa vēl nav parādījusi sevi kā politiķi. Es, tad, kad runāja par to, kas varētu būt Valsts prezidents, ja nav Zatlers. Es tad publiski pateicu, ka mana favorīte būtu Inguna Sudraba. Bet, ja šajā situācijā tauta vēlētu, viņa pirmo reizi neuzvarētu.”
N.Mihailova: “Kas mainītos, ja Lembergs būtu Valsts prezidents?”
J.Straume: “Es domāju, ka būtu ļoti dinamiska un interesanta dzīve Latvijā. Tāpēc, ka viņš ir cilvēks, kuram ir tādas rakstura iezīmes.”
N.Mihailova: “Viņš ir ļoti harizmātisks, protams. Spīdošs orators. Tur nav ko strīdēties.”
J.Straume: “Viņš ir ļoti darbu mīlošs un ļoti, tā teikt, viņš ir patriots.”
N.Mihailova: “Spējīgs citus piespiest strādāt.”
J.Straume: “Jā, viņš ir patriots. Gan Ventspils, gan Latvijas, es uzskatu.”

Publicēts lapā: 8.07.2011