Kalendārs

Nīderlandes vēstniecība aicinās nīderlandiešus ieguldīt Ventspilī (Db.lv, 22.06.2011.)

Foto: Oskars JūraDzīves kvalitāte Ventspilī, kultūras pieejamība un brīvās ekonomiskās zonas priekšrocības var būtiski ietekmēt potenciālo investoru lēmumu, vizītes laikā Ventspilī atzinis Nīderlandes Karalistes vēstnieka Latvijā vietnieks Kornēlijs Grēnvalds (Cornelis J.Groenevald).

Vēstniecības pārstāvji apmeklēja Ventspili, lai iepazītu investīciju vidi un noskaidrotu, kāpēc ārvalstu uzņēmumi izvēlas atvērt pārstāvniecības šajā pilsētā un vai tas varētu interesēt nīderlandiešus. Nīderlandes vēstniecības pārstāvji tikās ar SIA Bucher Schoerling Baltic valdes priekšsēdētāju Niklausu Hūzeru, kā arī ar Ventspils Augsto tehnoloģiju parka uzņēmumiem. «Uzņēmējam, īpaši darbības sākumposmā, ir ļoti svarīgi, ja ir iespēja neveikt lielus ieguldījumus, piemēram, ražošanas ēku būvniecībā, bet tās ilgtermiņā nomāt,» savu izvēli strādāt Ventspilī pamatojis N. Hūzers. Uzņēmēji uzsvēruši arī brīvās ekonomiskās zonas nodokļu atlaižu priekšrocības. Viesi jautāja par darbaspēka resursu Ventspilī, jo citās pilsētās tieši šis faktors ir nozīmīgākais – kvalificētus darbiniekus atrast ir grūti. Ventspils brīvostas pārvaldes mārketinga un attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs pastāstīja, ka augstskolas izglītības programmas vērstas tieši uz to, lai šādu problēmu Ventspilī nebūtu.

K. Grēnvalds izteicis gandarījumu par kultūras un atpūtas iespējām Ventspilī, uzsverot, ka dzīves kvalitāte konkrētā pilsētā investoru lēmumu var būtiski ietekmēt. «Mēs varam pievest zirgu pie ūdens, bet nevaram piespiest viņu dzert,» Ventspils vizītes noslēgumā atzinis vēstniecības pārstāvis.

Autors: Lāsma Lēvalde

Avots: www.db.lv

Publicēts lapā: 22.06.2011