Kalendārs

Intervija PBK raidījumam “Latvijas laiks” (09.06.2011.)

Get the Flash Player to see this content.

Nataļja Vasiļjeva, žurnāliste: “Lemberga kungs, labvakar! Paldies par vizīti mūsu studijā. Mums ir karsta vasara tiešā un pārnestā nozīmē, notiek dažādas politiskās aktualitātes, paziņojumi un jūs esat vienkārši viļņa augšgalā. Gribētu uzzināt jūsu viedokli par to, ka Zatlera kungs ir ticies ar lielu magnātu, pasaules finansistu Sorosu un viņa sekojošās darbības bija saistītas ar šo tikšanos. Preses kanceleja visu noliedz. Tās ir jūsu domas vai jums ir kādi konkrēti fakti?”

Aivars Lembergs, Ventspils mērs: “Nē, šo informāciju pirms pāris dienām apstiprināja Latvijas konsuls Ņujorkā, es neatceros viņa uzvārdu, ka šāda tikšanās ir tiešām notikusi. Mūsu prezidents apmeklēja starptautisku finanšu oligarhu, zināmu noziedznieku, kurš tiesāts Francijā un Lielbritānijā par dažādām krāpšanām, pie Džordža Sorosa dzīvoklī.”

N.Vasiļjeva: “Tas bija pēdējā vizīte divām nedēļas, kad Zatlers brauca pavasarī.”

A.Lembergs: “Jā, un vēl vienu reizi viņš tur ir bijis. Viņš ir pazemojis mūsu valsti tik tālu, ka devās pie oligarha uz dzīvokli. Es, protams, gaidu, kad atbrauks Obamas kungs pie manis, tiesa man dzīvokli ir ļoti mazs, četras istabas, tāds padomju laiku, bet mājās Puzē es viņu, protams, varētu satikt, tad būtu tāds balanss, mūsu prezidents pie Sorosa, Obama pie Lemberga, normāli pie diviem oligarhiem pasēdētu divi prezidenti.”

N.Vasiļjeva: “Tālāk kāda saistība ir pēc šīs tikšanās? Vai Zatlera Saeimas atlaišanai ir kāda saistība ar to?”

A.Lembergs: “Jā. Tur ir divas nianses. Tādas, kas nāk no prezidenta kancelejas, viņš tur dabūja kārtējo, kā saucas, aploksni no Džordža Sorosa, pēc visa spriežot saturiski tādu kā kad viņš strādāja slimnīcā, juridiskā valodā tos sauc par kukuļiem. Viņā tātad apsolīja strādāt Džordža Sorosa interesēs. Jāsaka, ka pēdējie notikumi, tiek finansēti no Džordža Sorosa fondiem, kas strādā Latvijā. Tas ir Sorosa fonds, tā ir “Delna”. Šie pasākumi, kas ir vērsti pret mani, tos apmaksā Džordžs Soross, daļēji Berķis un citiem.”

N.Vasiļjeva: “Labi. Par aploksni. Tas atkal ir jūsu pieņēmums vai jums ir neoficiāla informācija, ka Zatlers ir saņēmis aploksni no Sorosa.”

A.Lembergs: “Jā, jā. Tā ir neoficiāla informācija, kas nākusi no prezidenta kancelejas. Ziniet kā vienmēr sačukstas, kādu viņš ir aizvainojis, tas, kas ir aizvainots tas ir kaut ko dzirdējis. Un tā kā tagad galvenā Zatlera uzstāšanās ir pret mani, tad, protams, tas tika teikts. Es prasīju iedot kādus pierādījumus, bet, protams, saruna nav ierakstīta, bet es ceru, ka Zatlers, kas sācis tēlot tādu jaunavu Mariju, atzīsies, kas bija tajā aploksnē un ko viņš apsolīja Sorosam.”

N.Vasiļjeva: “Jūs gaidāt no viņa to atzīšanos?”

A.Lembergs: “Jā, es gaidu šo atzīšanos.”

N.Vasiļjeva: “Bet ja Zatlera kungs griezīsies tiesā, jūs būsiet gatavs ar viņu tur tikties?”

A.Lembergs: “Protams, protams. Es esmu gatavs. Tiesā varēs sīkāk tikt skaidrībā kur bija, kāpēc bija dzīvoklī. Soross, protams, ir viena dzimuma laulību piekritējs un tā tālāk. Tā kā tur var būt daudz dažādas nianses, kas būs nepatīkamas.”

N.Vasiļjeva: “Jā, viena dzimuma laulības bija pavisam nesen aktuālas politikā, bet pārgāja otrajā plānā sakarā ar gaidāmo referendumu un jaunā prezidenta vēlēšanām. Par Bērziņa kungu. Jūs paziņojāt, ka jūsuprāt, atkal jūsu pieļāvums, ka daži no “Vienotības” deputātiem balsoja par Bērziņa kungu, atkal tie ir jūsu pieņēmumi, tas atkal runā, ka “Vienotības” deputātiem vajadzēja nofotografēt par ko viņi balsoja.”

A.Lembergs: “Varbūt nofotografēt un aizsūtīt uz citu telefonu. Tagad tehniskās iespējas ir ļoti lielas. Kāpēc es izdaru tādus secinājumus? Pirmkārt, par to, ka Bērziņš izvirzīs savu kandidatūru bija informēta “Vienotība” līdz brīdim, kad šis jautājums kļuva publisks. Un no viņiem bija pozitīva reakcija, nenoliedzoša. Otrkārt, no viņiem nāca ļoti kritiska attieksme par Zatlera uzstāšanos universitātē, viņš neminēja oligarha Lemberga problēmu ne sākumā, ne beigās. Tātad vesela “Vienotības” rinda ir uz viņu apbižojušies, nepiekrīt viņam.”

N.Vasiļjeva: “Kāds spārns, “Pilsoniskā sabiedrība” vai “Sabiedrība citai politikai”?”

A.Lembergs: “”Pilsoniskā sabiedrībā” arī ir cilvēki, es nesaukšu. Ir no „Jaunā laika”, ir no “Sabiedrība citai politikai”. No visiem spārniem ir, apmēram 10 deputāti, jo es noteikti zinu cilvēkus no Zaļo zemnieku savienības, kas noteikti nebalsoja par Bērziņu, es zinu ko man teica “Saskaņas centrs”, Ulmanis, cik man zināms, balsoja par Zatleru, nesavācas bez “Vienotības” nekā.”

N.Vasiļjeva: “Vēl viens jautājums par prezidenta vēlēšanām. Ir nesaprotama situācija ar deputātu no Zaļo zemniekus savienības, Grigules kundzi, ja es nemaldos tā viņu sauca, uzreiz pēc vēlēšanām izslēdza no partijas. Viņa pagaidām nedod komentārus, kāpēc tas tika izdarīts, viņa grib tikties ar cilvēku, kas viņu aicināja šajā partijā, tas ir Vējoņa kungs.Bet neoficiāli izskan, ka viņa pārāk aktīvi virzīja Bērziņa kungu un tāpēc viņu izslēdza no partijas, ka Bērziņš nebūtu vienīgais kandidāts prezidenta amatam. Viņa bija tikai pirmajā kārtā jāizslēdz Zatlers, pēc tam bija jāparādās īstajam kandidātam. Ir tāda versija, tā ir izskanējusi publiski valsts televīzijas raidījumā “De facto”. Kā jūs varat komentēt Grigules kundzes atlaišanu, tāpēc, ka it kā aktīvi aicinājusi balsot par Bērziņu?”

A.Lembergs: “”De facto” melo. Es zinātu par šādu scenāriju. Nekādas scenārijs nebija, bija tikai Zatlers un Bērziņš.”

N.Vasiļjeva: “Par ko tad Grigules kundzi?”

A.Lembergs: “Grigule man patīk, viņa ir tāda tieša, aktīva, ar savu skatu uz dzīvi, izsaka problēmas, ļoti aktīva, runā visu ko domā, nevis kas pieņemts..”

N.Vasiļjeva: “Kā Jūs?”

A.Lembergs: “Apmēram kā es. Bet es bieži gan paklusēju. Varbūt tas nav redzams.”

N.Vasiļjeva: “Jūs noliedzat to versiju.”

A.Lembergs: “Tur kā es saprotu viņa izvirzīja savu kandidatūra vadītāja amatam Zaļajā partijā, nedaudz pietrūka, lai uzvarētu. Kā es saprotu tur bija kaut kādi pašvaldības vai domes lēmumi, bet viņa kaut izdarīja pa savam. Bet es tādas nianses nezinu. Godīgi sakot man viņa patīk. Es varbūt visam nepiekrītu, bet viņa ir tāda kaujinieciska sieviete.”

N.Vasiļjeva: “Gribētu pakomentēt jūsu attiecības ar KNAB. Es domāju lietas, ko jūs vinnējāt tiesā, tiesā gan neieradāties ne jūs, ne KNAB pārstāvji.”

A.Lembergs: “Biju es tiesā. Noklausīties rezultātu?”

N.Vasiļjeva: “Jā. Jūs pieprasījāt no KNAB kompensāciju 75000 latu apjomā par melīgu preses prelīžu informāciju Grīnberga lietā. Tiesa pietiesāja 4000 latu. Vai jūs pārsūdzēsiet šo lietu vai vienkārši esat apmierināts ar to faktu, ka esat vinnējis. Lūdzu, komentējiet.”

A.Lembergs: “Jā. Tā ir Grīnberga lieta. Es esmu vinnējis trīs lietas ģenerālprokuratūrai un KNAB un tā sakrita, ka vakar pret mani bija mītiņi blakus Rīgas centram un vienlaicīgi paziņojums, ka es vinnēju KNAB un viņiem man ir jāatvainojas par melīgu informāciju. Kur ir tā sāls, viņi apgalvoja, ka es esmu noziedznieks, bet tiesa mani atzina par pilnīgi nevainīgu. 4000 latu, saprotiet lieta nav naudā, lieta ir tur, es pat tā teiktu, ģenerālprokuratūrai un KNAB, atvainojaties publiski, ka jūs mani apmelojāt un es piedošu. Man taču nevajag tos 4000 no valsts. Lieta nav naudā, bet nē, viņi iet līdz galam. Paskatīsimies kāda motivācija un tad iesim tālāk. Viņi mani izseko, bet es viņus uzvaru tiesā. Vai tad slikti izskatās?”

N.Vasiļjeva: “Nobeigumā pēdējais jautājums. Jūs jau runājāt, ka neizslēdzat savu piedalīšanos nākamajās vēlēšanās, bet spriežot pēc visa tās notiks visai drīz. Visu, protams, izlems tauta 23.jūlijā referendumā, runā, ka 90% septembrī būs vēlēšanas. Vai esat gatavs veidot sarakstu un piedalīties vēlēšanās?”

A.Lembergs: “Jā, es piekrītu jūsu novērojumiem. Es šo variantu apdomāju, bet jebkurā gadījumā es domāju, nekādas pārmaiņas nebūs, es palikšu Zaļo zemnieku premjera kandidāts. Izpildvara ir tas, ko es domāju es māku. Man tagad pārmet, kāpēc es uztaisīju tiks skaistu Ventspili, vajadzēja to atstāt tādu kāda tā bija 90.gados. Es domāju, tauta mani ievēlēja, tas ir mans pienākums. Šo pieredzi esmu gatavs attīstīt visā Latvijā, bet viss būs atkarīgs no vēlēšanām.”

N.Vasiļjeva: “Tātad jūs esat gatavs pretendēt kā ministru prezidenta kandidāts kā iepriekšējās vēlēšanās.”

A.Lembergs: “Pagaidām 60%.”

N.Vasiļjeva: “Gaidīsim, kad jūs tiksiet skaidrībā. Paldies! Patīkamu vakaru!”

A.Lembergs: “Uzredzēšanos!”

Publicēts lapā: 9.06.2011