Kalendārs

Tūrisma sezonas atklāšana (14.05.2011.)

Sestdien, 14. maijā, plkst.12:00 Ventspils Piedzīvojumu parkā svinīgi atklāja vasaras tūrisma sezonu.

Svētki sākās Jūrmalas parkā, kur Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Guntis Blumbergs deva startu tautas klases skrējienam „Noskrien bānīti”. Uz starta sanāca 70 skriešanas entuziasti. Viņi bija apņēmības pilni 2,4 km garo trasi veikt ātrāk par Mabānīti, kas trasi veica 9 minūtēs un 16 sekundēs. Vairākiem dalībniekiem tas izdevās. Pirmā skrējēja trasē pavadītais laiks bija 8 min. 13 sek.

Uzvarētājus sumināja uz Piedzīvojumu parka lielās skatuves. Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs pasniedza balvas pirmajiem trīs uzvarētājiem vīriešu, sieviešu un ģimeņu grupā, bet Olimpiskais centrs „Ventspils” visām sportiskajām ģimenēm, kuras piedalījās skrējienā, bija sarūpējis balvu – atpūtu Piejūras akvaparkā.

Turpat Piedzīvojumu parka jaunajā teltī sertifikātus un Ventspils gida apliecību saņēma 49 cilvēki, kur vairāk kā mēnesi nedēļas nogales veltīja mācībām Ventspils pilsētas domes organizētajos kursos. Šādi kursi notika jau ceturto reizi. To beidzēju vidū bija ne tikai ventspilnieki, bet arī gidi no Jūrmalas, Jelgavas, Kandavas, Talsu un Rojas novada. 26 gidi apliecības saņēma atkārtoti, bet 23 – pirmo reizi. Viņi vadīs ekskursijas latviešu, krievu, franču, vācu, igauņu, angļu, norvēģu, ventiņu, lietuviešu, poļu valodās. Pēc apliecību saņemšanas gidi, kā jau īstā izlaidumā, kopā ar Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu fotografējās pie jaunās Piedzīvojumu parka atrakcijas – Rotora.

Publicēts lapā: 14.05.2011