Kalendārs

Ikgadējā koku stādīšanas un putnu būrīšu izgatavošanas talka (16.04.2011.)

Ventspils pilsētas pašvaldība aicināja ikvienu ventspilnieku, iestāžu, organizāciju, uzņēmējsabiedrību un sabiedrisku organizāciju pārstāvjus piedalīties tradicionālajā koku stādīšanas un putnu būrīšu izgatavošanas talkā, kas notika sestdien, 16. aprīlī, plkst. 11.00 Ventspilī Mazbānīša gala stacijā „Kalns” un bērnu parkā „Fantāzija”. Arī šogad talkā piedalījās Ventspils pilsētas domes deputāti un darbinieki.

Koku stādīšanas talkas Ventspilī notiek jau vairāk nekā 10 gadus, un to laikā talcinieki iestādījuši kociņus vairāku pilsētas ielu – Zvaigžņu ielas, Kurzemes ielas, Talsu ielas, Celtnieku ielas, Ganību ielas, Krustkalnu ielas, Fabrikas ielas, Kustes dambja – malās, kā arī Jūrmalas parkā, pludmales kāpās un pie Pārventas bibliotēkas. Šogad Mazbānīša trasē, posmā no Saules ielas līdz Jūrmalas parkam, nogāzēs un ierakumos tika iestādīts ap 1000 sedzējaugu – pelēkie kārkli, fortina segliņi, mežvīni, ap 200 dekoratīvo krūmiņu – segliņu, forsītiju – un aptuveni 50 koki – kļavas, māka ievas u.c. Pavisam kopā iestādīts ap 1250 augu. Arī pērn – 2010.gadā – koku stādīšanas talkā Kustes dambī tika iestādīti 1250 augi.

Savukārt būrīšu gatavošanas talka Ventspilī norisinājās trešo gadu. Ikviens, kurš vēlējās piedalīties putnu būrīšu izgatavošanā, varēja ierasties pie Mazbānīša gala stacijas „Kalns” vai arī Bērnu parkā „Fantāzija” Pārventā. Tika izgatavoti putnu būrīši mājas strazdiem, zīlītēm un melnajiem mušķērājiem. Nepieciešamie materiāli būrīšu izgatavošanai bija uz vietas. Lai vieglāk veiktos darbs, bija arī rasējumi, pēc kuriem būrīšus izgatavot. Par instrumentu sagādi un padomu parūpējās pašvaldības SIA „Ventspils labiekārtošanas kombināts” darbinieki.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks uzsver Ventspils pašvaldības atšķirīgo pieeju talkošanai: „Mēs Ventspilī rīkojam talkas nevis nesakārtotu un piegružotu vietu satīrīšanai, bet gan jaunu vērtību radīšanai, piemēram, koku stādīšanai vai putnu būrīšu izgatavošanai.” Ošenieks atzīst, ka šīs kopīgās talkas ir viena no lieliskākajām tradīcijām, kas izveidojusies pašvaldībā. Kopīga koku stādīšana un būrīšu gatavošana gan veicina kolektīva kopības izjūtu, gan tiek izdarīts lietderīgs sabiedriskais darbs.

Publicēts lapā: 16.04.2011