Kalendārs

Lembergs kampaņā «Glāb Latviju» ziedo 100 latus un ir līdz šim dāsnākais ziedotājs

SaveLatvia Logo

22 gadus vecais Bārtulis, pēc paša teiktā, kampaņu «Glāb Latviju» organizē ar mērķi uzkrāt līdzekļus, lai palīdzētu Latvijai nokārtot parādsaistības ar starptautiskajiem aizdevējiem. 8.aprīlī viņš nosūtījis Lembergam aicinājumu pievienoties kampaņas atbalstītāju pulkam.

12.aprīlī Ventspils domes priekšsēdētājs atsaucies aicinājumam un kļuvis par līdz šim dāsnāko kampaņas atbalstītāju. «Jūsu mērķi ir ambiciozi. Dažkārt dzīvē cilvēki nereālus mērķus realizē ar fantastisku apņēmību un fanātismu. Ņemot vērā Jūsu jaunības degsmi, pilsonisko iniciatīvu un mērķtiecību, esmu ziedojis Jūsu kampaņai «Glāb Latviju»,» kampaņas organizatoram norādījis Lembergs.

Lembergs apstiprināja, ka atsaucies aicinājumam un ziedojis šai kampaņai minēto summu, taču piebilda, ka šo akciju neuztverot burtiski kā iespēju aizlāpīt robu, ko valsts budžetā rada nepieciešamība atdot starptautisko aizdevumu. «Es to neuztveru burtiski, bet viņi grib veikt kādas aktivitātes, un es atbalstu sabiedriski aktīvus cilvēkus,» sacīja Lembergs.

«Lemberga kungs uz manu aicinājumu ir atbildējis ar darbiem. Ceru, ka būs iespējams vienoties arī par interviju ar Lemberga kungu, kurš nesen tikās pārrunās ar starptautisko aizdevēju pārstāvjiem. Ja intervija būs, tad to noteikti varēs redzēt kādā no topošā kampaņas «Glāb Latviju» dokumentālā seriāla sērijām,» informēja Bārtulis.

Savāktos līdzekļus, kas tikšot uzkrāti līdz 2013.gada decembrim, kampaņas organizators vēlēšoties iemainīt pret noteiktiem darbiem valstī sabiedrības interesēs, slēdzot vienošanos ar valdību. «Ko prasīsim no valdības, lemsim visi kopā, balsojot kampaņas mājaslapā «www.glablatviju.lv». Gadījumā, ja valdība nepiekritīs vienoties un nebūs gatava rast kompromisu, balsojot uzkrātie līdzekļi tiks novirzīti dažādiem sabiedriskā labuma projektiem. Jebkurā gadījumā uzkrājumu mērķis paliek nemainīgs – nest labumu sabiedrībai,» pastāstīja Bārtulis.

«Lemberga kungs nav ne pirmais, ne pēdējais cilvēks, kuru es informēšu par kampaņu «Glāb Latviju» un aicināšu pievienoties Latvijas glābēju sarakstam. Tiek gatavotas aicinājuma vēstules arī citiem Latvijas miljonāriem,» iepriekš norādīja Bārtulis. Aicinājuma vēstules tuvākajā laikā saņemšot arī ministrijas un Valsts prezidents. Bārtulis jau esot nosūtījis aicinājuma vēstules visiem Saeimas deputātiem. «Šobrīd atbalstu esmu guvis no astoņiem tautas priekšstāvjiem. Divi no tiem ziedoja pēc pašu iniciatīvas, bet pārējie gan tikai tad, kad gāju ar ziedojumu kasti rokās un ieslēgtu kameru un jautāju, vai viņi būtu gatavi ziedot Latvijas nākotnei,» informēja Bārtulis.

Līdz šim kampaņā «Glāb Latviju» ziedoti 2808 eiro (1973 lati), liecina kampaņas mājaslapā publicētā informācija.

Publicēts lapā: 13.04.2011