Kalendārs

D.Arāja: Es saprotu, kāpēc tantes Lembergam nes puķes (31.03.2011.)

LR1 raidījuma “Aktuālais temats” vadītāja Kārļa Streipa un portāla Politika.lv galvenās redaktorse Ditas Arājas dialogs.

(..)

K.Streips: “Jo man ir grūti personīgi saprast, kā Lembergs var būt otra populārākā amatpersona Latvijā?! Es goda vārds, es, es to nesaprotu! Varbūt es esmu amerikānis pārāk daudz, ka nesaprotu, bet tik ļoti krimināli apsūdzēts cilvēks un nopietna partija tomēr flirtē ar domu, ka viņš varētu būt prezidents. Tas mani.. tas mani vienkārši mulsina.”

D.Arāja: “Es, manuprāt, ka saprotu. Es šajā valstī laikam esmu dzīvojusi ilgāk nekā tu un izbaudījusi padomju laikus.”

K.Streips: “Jā.”

D.Arāja: “Nu, kā? Nu, Lembergam ir ļoti pareiza.. viņam ir tāds labs un stabils PR, nu, respektīvi, tas tēls, uz ko.. viņš darbojas uz konkrētu cilvēku grupu. Un, un ļoti labi viņš darbojas. Nu..”

K.Streips: “Preses konference katru nedēļu vai vairāk.”

D.Arāja: “Un mediji, aci nemirkšķinādami, atreferē. Katra otrā ziņa par to – Lembergs teica to, Lembergs teica šito. Nu, man liekas, ka patiesībā sevi cienošs medijs, pat, ja tā ir ziņu aģentūra, nu, nu nevar skriet uz visām preses konferencēm un atreferēt kā kaut ko ļoti nopietnu vienas kriminālapsūdzētas personas paziņojumus, un patiesībā, kas jau robežojas ar diezgan tādām, nu, vāvuļošanu un suņa murgiem, lai man.. Es atvainojos Aivaram Lembergam, ja. Bet, bet.. man liekas, ka, ka, teiksim, vai nu Lembergs pats vai, teiksim, viņa PR cilvēki nu, ka viņi vienkārši jūt, ko kaut kādai daļai cilvēku vajag. Un tur, piemēram, viss inteliģentais Valdis Dombrovskis absolūti zaudē. Jo, nu, diemžēl tauta ir tāda, kāda viņa ir, un tauta uztver kaut kādas tādas nu vadoņa.. vadoņa paziņojumus un, es teiktum, ka Lembergs nav harizmātiska persona, bet nu diemžēl arī Valdim Dombrovskim trūkst šīs harizmas, ja, un viņš ir godīgs cilvēks, bet vienkārši nu mēs redzam, ka, ka, ka tauta, žargonā runājot, pavelkas uz.. uz tādu, nu, vadonismu, uz stingro roku kāds Dombrovskis nekad nebūs pēc savas būtības. Un es tiešām, es saprotu, kāpēc tantes Lembergam nes puķes un kāpēc..”

K.Streips: “Savu pilsētu sakopa utt..”

D.Arāja: “Nu, tieši tā!”

(..)

Avots: LR1, Aktuālais temats, 31.03.2011.

Publicēts lapā: 31.03.2011