Kalendārs

Brigmanis: aizdevēji vēlas tikties ar Lembergu (Apollo.lv, 26.03.2011.)

Starptautiskie aizdevēji vēlas tikties ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) vadību un Ventspils mēru Aivaru Lembergu (ZZS, «Latvijai un Ventspilij»), šodien Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā Jelgavā paziņoja partijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Starptautiskie aizdevēji no Eiropas Komisijas esot vērsušies pie Lemberga, paužot vēlmi tikties ar viņu un ZZS vadību, lai pārrunātu ZZS alternatīvos priekšlikumus valsts budžeta konsolidācijai. Tikšanās esot plānotas aprīļa sākumā.

Brigmanis atgādināja, ka Finanšu ministrija ir noraidījusi ZZS priekšlikumu šogad par 50 miljoniem latu nepalielināt valsts budžeta izdevumus valsts sektorā strādājoši algu palielināšanai un komandējumu izdevumiem. Tas, pēc ZZS domām, ļautu izvairīties no sāpīgās izdevumu apgriešanas, kas skartu strādājošos un sociālās jomas izdevumus.

LZS vadītājs kongresā atkārtoti uzsvēra, ka ZZS nepiekritīs pensiju un piemaksu par darba stāžu samazināšanai, jo cilvēks ir strādājuši, maksājuši nodokļus un pensijas ir viņu īpašums. Šo savu viedokli ZZS vadība arī gatavojas skaidrot starptautiskajiem aizdevējiem.

Balstoties uz «Latvijas Faktu» aptaujas datiem par atbalstu ministriem, Brigmanis uzsvēra, ka ZZS ministriem ir pietiekami liels sabiedrības atbalsts un nav pamata runāt, ka kāds no viņiem būtu jānomaina.

Vienlaikus Brigmanis aicināja partijas biedrus rūpēties par jaunu cilvēku gatavošanu augstiem amatiem valsts pārvaldē. Politiķis norādīja, ka ZZS ir jābūt saviem cilvēkiem arī ārlietu, iekšlietu, aizsardzības un finanšu jomās.

LZS kongresā delegāti pauda gandarījumu par labajiem 10.Saeimas vēlēšanu rezultātiem, kurās LZS kopā ar Latvijas Zaļo partiju, partiju «Latvijai un Ventspilij», Liepājas partiju un dažiem bezpartejiskiem kandidātiem ZZS sarakstā ieguva 22 mandātus. Pēc Brigmaņa teiktā, ZZS labo rezultātu Saeimas vēlēšanās lielā mērā izšķīra arī tas, «kur palika Tautas partijas vēlētāji».

Pēc LZS vadītāja teiktā, ZZS reitings patlaban ir nostabilizējies 13,1% līmenī. Visvairāk atbalstītāju ir Kurzemē un Zemgalē, mazāk – Latgalē. Rīgā ZZS reitings ir aptuveni 5%, un, ja tas saglabāsies, nākamajās pašvaldību vēlēšanās ZZS cer arī uz pārstāvniecību Rīgas domē.

Brigmanis apgalvoja, ka aptaujas dati liecina, ka ZZS sāk vairāk atbalstīt gados jaunāki vēlētāji – 35-39 gadu vecumā. Kopumā ZZS elektorāts esot no 35 līdz 54 gadiem.

ZZS sākot atbalstīt arī cittautieši, kas galvenokārt esot Lemberga atbalstītāji. No ZZS elektorāta 68% ir latvieši, bet 32% – cittautieši, informēja Brigmanis.

Kā novēroja aģentūra LETA, LZS kongresā praktiski pirmo reizi delegātu sarunās skanēja krievu valoda.

Kā tika ziņots kongresā, LZS rindās patlaban ir apmēram 1600 biedru, kas apvienojušies 54 nodaļās. Aizvadītā gada laikā LZS iestājušies 17 jauni biedri.

Uz LZS kongresu bija izvirzīti 337 delegāti, kas saskaņā ar Mandātu komisijas ziņojumu visi bija arī ieradušies.

Kongresu uzrunāja LZS sadarbības partneri – Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks, Guntis Blumbergs no «Latvijai un Ventspilij» un Oskars Zīds no Liepājas partijas. Uzrunu teica arī Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis, kurš atgādināja, ka labi panākumi Saeimas vēlēšanās vēl nenozīmē, ka deputāti ievēlēti uz mūžu.

Avots: www.apollo.lv

Publicēts lapā: 26.03.2011