Kalendārs

Ķīnas augstas delegācijas pārstāvju vizīte Ventspilī (11.03.2011.)

Ķīnas Tautas Republikas Komunistiskās partijas ministrs, Starptautisko sakaru departamenta vadītājs Vans Dzjažujs pēc tikšanās ar Ventspils pilsētas pašvaldības un brīvostas vadību un iepazīšanās ar Ventspils brīvostas priekšrocībām atzina, ka guvis labus iespaidus par Ventspili kā investoriem pievilcīgu pilsētu un ostu. Augstā Ķīnas Tautas Republikas amatpersona sacīja, ka rekomendēs ķīniešu uzņēmējiem Ventspili kā pievilcīgu uzņēmējdarbības vietu.

Ventspils pilsētas Domes priekšsēdētājs un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, sveicot Ķīnas delegāciju Ventspils brīvostā, apliecināja Ventspils pilsētas lielo interesi sadarboties ar Ķīnu, informējot, ka Ventspils brīvostai jau ir sadarbības līgumi ar divām Ķīnas ostām un ilgu laiku brīvostai bijis savs pārstāvis Ķīnā. Viesi tika iepazīstināti ar Ventspils brīvostas darbību un priekšrocībām, ko varētu izmantot arī Ķīnas investori.

Viesi izrādīja ļoti lielu interesi par speciālās ekonomiskās zonas nodokļu sistēmu un investīciju politiku, kā arī pauda viedokli, ka uzņēmējdarbības vide Ventspilī šķiet ļoti laba.

Kā jau iepriekš ziņots, šodien Ventspilī iepazīšanās vizītē ieradusies augsta līmeņa delegācija no Ķīnas Tautas republikas, ko vada Komunistiskās partijas ministrs, Starptautisko sakaru departamenta vadītājs Vans Dzjažujs. Viesus pavada V. E. Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijas Republikā Hu Ješuņs. Viesus no Ķīnas īpaši interesē uzņēmējdarbība un zinātnes attīstība. Vizītes laikā  delegācija tiksies ar Ventspils pilsētas pašvaldības un Ventspils brīvostas vadību, iepazīsies ar Ventspils brīvostas piedāvātajām iespējām, kā arī apmeklēs Ventspils Starptautisko radioastronomijas centru, lai iepazīstos ar tā darbību un vēsturi.

Publicēts lapā: 11.03.2011